Jak se povedla nová generace silniček Kellys URC 2024?

Na léto s novou výbavou? Nemusí to váš rozpočet příliš bolet

Nezáleží na tom, jestli jsi profesionální sportovec nebo jen cyklistický nadšenec. Tímto oslovuje slovenský výrobce Kellys a představuje i svou nabídku silničních kol, kde se na vrcholu blyští i dvě novinky – karbonové aero modely Kellys URC, s kompletním vedením všech lanek a hadic vnitřkem rámu. V kvalitně osazené variantě je to model URC 70, v dostupnější, ale v spolehlivém setupu pak URC 50.

Obě silničky mají část výbavy shodnou, odlišují se již zmiňovaným pohonem a řazením, výrobce má vyšší model v nabídce pouze ve velikostech M a L, model UCR 50 pak rozšiřuje okruh uživatelů i s menší výškou postavy, protože je i ve velikosti S.

 

Model URC 70 zaujme mimo jiné i zajímavým designem rámu, povedená je kombinace ocelově šedé s v plném lesku měnícím se karmínovým až fialovým odstínem, který dominuje na zadní části rámového trojúhelníku, sedlové trubce a zdobí i vidlici.

Kombinace stříbrné a černé, s výrazným a moderně vyhlížejícím logem – klasika, která se neomrzí a silničce URC 50 hodně sluší.

Oba modely mají rám s technologií iCAD Carbon (Inovative Carbon Advanced Design), která kombinuje odlehčení rámu v méně exponovaných částech a naopak zajišťuje tuhost rámu v nejvíce namáhané oblasti středového a hlavového složení. 

Kellys zapracoval na aero vlastnostech, takže silnička URC doznala od svých starších předchůdců změn v profilu rámových trubek, především v zadní části rámového trojúhelníku, v oblasti sedlové trubky je tato změna zřejmá. V součinnosti s tím je tu nově použitá oválná sedlovka a integrovaná sedlová objímka.

Kombinaci aerodynamiky, ale zachování i jisté míry pohodlí umožní jak karbonový rám, tak i karbonová sedlovka v tvaru protáhlé elipsy.

Pro vylepšenou aerodynamiku mají karbonové silničky kompletním vedením všech lanek a hadic vnitřkem rámu. To zároveň dává kolu velmi čistý, elegantní vzhled.

Model URC 70 je osazen mechanickou sadou Shimano Ultegra, kliky s převodníky 50 a 34 zubů se liší délkou, pro velikost M jsou tu 172,5mm, pro vel. L pak 175mm. Kazeta nabízí 11 pastorků v rozsahu 11-32z.

Kellys URC 70 má kola z hliníkové slitiny, VISION Trimax 35 TC Disc jsou tubeles ready, jejich vnitřní šíře 19mm umožňuje i nasazení širšího pláště, než použil výrobce a je tu tedy i možnost uplatnění pro šotolinové jízdy.

Když zmiňuji pláště, tak ty tu jsou s logem spolehlivého německého výrobce Schwalbe, model One RaceGuard 25-622 má kevlarovou patku a vzorek s bočními šipkami, které v případě deště dobře odvedou vodu a zajistí tak jistější pocit z jízdy.

Další značka, jíž slovenský výrobce použil je italské FSA. S tímto logem tu najdete řídítka a představec. Řídítka FSA Energy Compact ACR jsou hliníková, šířka 440 mm je pro velikost M, od 20mm širší jsou pak pro L.

Sportovní sedlo dodal fi’zi:k , model Antares R7 má hliníkové ližiny a jeho váha je lehce přes 220 gramů. A fi’zi:k  se bude starat i o pohodlí při úchopu řídítek, a to díky omotávce Microtex bar tape.

V čem se (ještě) liší URC 50?

Výrobce s tímto modelem oslovuje toho, kdo si hlídá rozpočet a přesto si chce užít komfort karbonového kola.

Jak už bylo zmíněno, Kellys UCR 50 má osazenou spolehlivou klasiku, Shimano 105. I díky tomu se výrobce dostal s cenovkou o 10 tisíc níž.

Další odlišností jsou zapletená kola. Na URC 50 jsou hliníkové Fulcrum Racing 800, a stejně jako ráfky na vyšším modelu, i tady je možné nasadit pláště o průměru 25 až 38 mm. Jejich 35 mm hluboký profil nabízí výborné aero výhody při zachování skvělých jízdních vlastností.

Design, resp. zvolené barevné kombinace obou kol jsou unisex, ale v případě URC 70 je kolo vhodné pro postavy s výškou v rozpětí 171cm až 195cm. Ti menšího vzrůstu pak budou volit URC 50, kde díky velikosti S, který je pro výškové rozpětí zhruba od 160 do 170 cm.

A ještě zbývá upřesnit cenu, model URC 70 pořídíte za 79 990 Kč, při pořízení URC 50 dáte o deset tisíc méně. Takže – na léto s novou výbavou? Nemusí to váš rozpočet příliš bolet.

Informace o dostupnosti i dalších modelech najdete na české verzi stránek výrobce Kellys.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková