Jubilejní 25. ročník Malevil Cupu je nadohled. DNK v závodě a jako funs

Plán na první červnový víkend

Malevilské trasy nabízí to nejlepší z Lužických a Žitavských hor. Kořeny, kameny, traily, lesní cesty, stoupání snad ve všech možných podobách a náročné sjezdy. Vše zasazené do úžasné přírody. A co je důležité, trať nemá extrémy, nesnaží se šokovat nesjízdnými pasážemi, jak známe z řady světových závodů. Má flow a každý si ji užije.

“Přípravy maratonu míří do finále ladíme poslední detaily na trasách. Máme rádi tradici,
a proto žádné velké novinky nečekejte. Ty nejdůležitější jistoty jsou samozřejmě zachovány“, říká šéf pořadatelského týmu Radek Patrák. 

Trasa na 50 km vede malebným krajem, bez extrémních pasáží, nově také na gravelu. Kdo si netroufá, má pohodovou 30 km. 

Na výběr závodníci mají ze čtyř tradičních tras. Můžete si vybrat z královské trasy 100 km, která prověří nejzkušenější; ze střední 70 km, kde vás také nemine výjezd na Hvozd; dále
50 km pro ty, kteří si netroufají absolvovat stoupání na nejvyšší bod tras, ale přesto se chtějí „vyřádit“ na mnoha jiných zajímavých průjezdech terénem a pohodová 30 km dlouhá trasa. Nově vypsaná je gravel kategorie na 50kilometrové trase. Vybere si tedy opravdu každý.

Závod figuruje v kalendáři UCI se statusem C1, zařazen do série Marathon Man Europe a nově i do MTB Sachsen Cup. Z Lužických hor si účastníci také mohou odvézt cenné body do rankingu Kola pro život a Gravel series, neboť je Malevil partnerskou akcí seriálu.

Program pro celou rodinu

Celý program odstartuje už v pátek výdejem startovních čísel ve Společenském centru a doprovodným programem na Dominikánském náměstí v Jablonném v Podještědí, který odstartuje v 15:30 hodin programem pro děti. Ty se mohou těšit na bike trialovou show nebo karate exhibici. Hlavním bodem pátečního programu bude koncert pop-rockové kapely The Apples v 19:45 hodin

Pořadatelé z Jablonného se drží hesla, že Malevil je pro všechny. Myšleno je i na ty,
co nemají závodní ambice. Proto je i letos součástí sobotní rodinná Cyklojízda (rodinný výlet po okolí Jablonného s cílem Malevilu), soutěže s Týmem silniční bezpečnosti Libereckého kraje nebo si můžete vyzkoušet kola a sportovní náčiní v Decathlon zóně. Malevilský program uzavře večerní bike party s výbornou rockovou kapelou DÁMI, kterou tvoří i členové pořadatelského týmu.

S čím můžeš na Malevil Cupu počítat

Jubilejní 25. ročník si také žádá něco speciálního! Na všechny malevilské finišery bude v cíli čekat odměna, a to ne ledajaká! Pro někoho to může být medaile, pro někoho komponent, jímž vyšperkuje své kolo.

Technické zabezpečení a vůbec služby pro závodníky jsou na Malevilu na vysokém standardu. Profesionální technická pomoc od mechaniků Authoru bude na několika občerstvovačkách maratonu.

Bezpečnost je pro pořadatele prioritou, proto spoléhají po trase na celkem 22 záchranářů z řad IZS, Horské služby Jizerské hory, Saské horské služby a Německého červeného kříže.

Ve startovním balíčku najdete volné vstupenky na hrad Oybin, na vyhlídkovou věž v Jablonném v Podještědí a do katakomb v bazilice sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném v Podještědí, které stojí za to využít. Dále pak vosk na řetěz Squirt, krém pro cyklisty k péči o sedací partie od Posedla, či energetické doplňky Enervit a Vitar.

Lužické hory a sklo k sobě neodmyslitelně patří. A tak si vítězové odvezou domů kus Lužických hor v podobě originální skleněné medaile ze sklárny Lasvit – Ajeto, kde vznikají trofeje i pro slavnou Tour de France.

Slosování o ceny je na Malevilu samostatná kapitola. Nabízí se tak možnost vyhrát jednu z hlavních cen gravel AUTHOR Ronin, profesionální montážní stojan Park Tool, wapku Nilfisk a další atraktivní ceny.

DNK na trati i jako funs

Na Malevilu (i jako závodnice v barvách týmu DNK) jsme byli v r. 2017, 2018 a ještě i o rok později. Je prima si připomenout pár let staré zážitky. Ale…zůstat jen u vzpomínání? Nebo si zažít znovu, jinak, ale určitě nezapomenutelně? Ta druhá možnost se nám líbí víc. Stejně tak nabídka tras (30 a 50km), které slibují, že si jde závod užít, nikoliv ho přežít.

Takže naviděnou na ranči Malevil, někdo s číslem na řídítkách, někdo jako support. 

Další informace brzy na našem Fb: Dámy na kole – rady, tipy, vyjížďky.

Registrace do závodu najdete na www.malevilcup.cz

Pro nejaktuálnější informace sledujte Facebook a Instagram Malevil Cupu.

 

Vzpomínky: zde a zde  (i s videem)

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková