V Bedřichově kralovala Adéla Holubová

Třetí díl ČP horských kol měl zastávku v tradiční destinaci – v jizerskohorském Bedřichově. Trať, kterou zdobí spousta přírodních technických pasáží a ke které patří neodmyslitelně i náročné stoupání po sjezdovce, byla ve skvělé kondici. Konečně za sucha, neslo se spokojeně mezi závodníky.

Závod byl také dalším důležitým kamenem do mozaiky pro olympijskou nominaci, která by měla být uzavřená 17.6. 2024. O jediné místo usilují v dlouhodobé nominaci Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix), Patricie Srnská (Nutrend Specialized SKR) a Adéla Holubová (Rouvy Specialized).

Do řádné porce 7 okruhů se jako první v odpoledním programu pustily eliťačky a ženy do 23 let. Nepříliš početný peloton, čítající 19 jmen přivedla po startovním zkráceném kole Patrície Srnská, za jejími zády byla nalepená Jitka Čábelická, s menším odstupem Simona Spěšná jbBrunex Superior), pomalejší rozjezd měla i v barvách Rouvy jedoucí Adéla Holubová.

O první vzrušení mezi diváky se postarala Jitka Čábelická, když v půli strmého stoupání po sjezdovce dupla rázně do pedálů a nastoupila na prvním místě jedoucí Patrícii. Do technického kořenitého sjezdu si vezla 10s náskok.

Zatím co se závodnice Nutrend Specialized SKR během druhého kola propadala startovním polem a očividně se trápila (závodní víkend na Kostarice, kde jela Patrície akademické MS si vybral daň), směrem k čelu závodu se posouvala Adéla Holubová. V třetím kole „docvakla“ Jitku Čábelickou, která řešila problémy s řazením, v dalším už jela s menším náskokem.

Když speaker ohlásil technický problém Jitky Čábelické, která musela zastavit v depu a její ztráta nabrala kvůli tomu víc, jak minutu, bylo jasné, že žádné drama v boji vítězství se konat nebude.

Simona Spěšná v souboji o třetí místo

Adéla Holubová si vezla obrovský náskok, na druhé místo se propracovala Polka Podgorska, ale zaostávala o víc jak dvě minuty, za ní se o třetí místo prala Simona Spěšná a Nela Viktorová (ROUVY Specialized). V tomto pořadí také závodnice závod dokončily.

Tento den jasná vítězka Adéla Holubová projela cílem po hodině 30 minutách, na druhou v cíli čekala přes tři minuty! Svým ďábelským tempem zajistila, že s plným počtem kol dokončilo pouze 10 závodnic.

„Po startu jsem se snažila nepodlehnout tomu, jak vyjely holky dopředu. Věděla jsem, že to bude dlouhý, tak jsem si jela svoje tempo. Docela brzy jsem dojela Páťu, která odpadla a pak i Jitku, tý to dneska asi moc nechutnalo. I když jsem věděla, že mám náskok, makala sem, ale taky dávala pozor v technice abych neudělala nějakou chybu…občas tu jsou místa, kde se dá zničit přehazka o šutr, to by byl problém. Poslední kolo už jsem si užívala,“ podělila se o své dojmy Adéla, která se na tento závod hodně koncentrovala. „Měla jsem jet na akademický mistrovství světa, ale vsadila jsem na jednu kartu. Tohle byl důležitý závod směrem k nominaci na olympiádu,“ doplnila Adéla.

Únavu z náročného programu i cestování z Kostariky bylo na výkonu Patrície Srnské očividné, nakonec se propadla až na 9.místo, ještě smutněji dopadl závod pro Jitku Čábelickou, která nakonec nedokončila.

Mezi juniorkami byla nejlepší Amálka Gottwaldová (CP Team), za ní nejprve s menším odstupem jezdila Kateřina Dušková (CZECH Multisport couching), ale postupně nabírala ztrátu, která byla v cíli 53 sekund. O třetí místo sváděla boj Anna Hanáková (Hanak sisters) s Hankou Vikovou (Dukla Praha), do posledního kola byl mezi oběma rozdíl l 22 vteřin. Mladá závodnice Dukly ale předvedla v závěrečném okruhu parádní stíhací jízdu, ztrátu stáhla a do cíle přijela s náskokem 10 sekund a mohla se tak těšit z dalšího pódiového umístění.

Kadetkám kralovala Barbora Bukovská (DK Bikeshop), připsala si tak třetí vítězství v řadě v nejvyšší domácí soutěži.

Ženy
1. Adéla Holubová (Rouvy Specialized) 1:30:28
2. Aleksandra Podgorska (POL, KTM SGR) +3:02
3. Simona Spěšná (jb Brunex Superior) +4:38
4. Nela Viktorová (Rouvy Specialized) +4:58
5. Zuzanna Krzystala (Pho3nix Cycling) +5:21

 

Juniorky
1. Amálie Gottwladová (CP Team) 1:10:19
2. Kateřina Dušková (Czech Multisport Coaching) +0:53
3. Hanka Viková (Team Dukla Praha) +2:54
4. Anna Hanáková (Hanak Sisters) +3:04
5. Marika Pulkrabová (Rouvy Specialized) +4:19

Kompletní výsledky ZDE

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková