Reklama

Posilování a strečink

Reklama

Jak rychle pomoci unaveným svalům? Válej (se)!

Viděly jste ho? Válec, roller…. pomůcka, která zaplnila moderní fitness zařízení. Někdo s ním posiluje, my vám poradíme pět masážních cviků, které pomůžou sportem znaveným svalům….

Plavání jako příprava na cyklistickou sezónu ? Poradíme, jak ho využít.

Baví vás plavání ? Dáváte si svou pravidelnou dávku 20 ti bazénů ? Máme pro vás tip, jak vydolovat pro svou kondici ještě něco navíc. …

Vše užitečné o posilování – díl II.

V pokračování našeho seriálu o posilování najdete tentokrát čtyři užitečné cviky “na doma”. Zkuste je zařadit do svého sportovního plánu, jejich užitek poznáte už za pár týdnů….

Máte na to? Vše užitečné o posilování – díl I.

Víte proč a jak dobře posilovat, tak abyste dosáhla co největšího užitku a třeba i zlepšení v jízdě na kole ? První díl našeho miniseriálu vám leccos napoví…

Jak neztratit sílu v nohou – 3 cviky bez kterých se neobejdete

Pro jízdu na kole potřebujeme mít sílu v nohou. Můžete využít některý ze sofistikovaných cvičebních programů, můžete zvedat závaží na posilovacích strojích, ale účinné jsou i relativně jednoduché cviky. Zařaďte je do svého programu 2x v týdnu a za měsíc budete mile překvapeny z výsledku….

Krásná a zdravá-díl III. Svaly, co nás podrží.

Již třetím dílem pokračujeme v seriálu protahovacích cviků, které jsou k užitku nejen pro cyklistky. Dnes se budeme věnovat svalům, které nejsou v přímém zatížení, ale jejich úloha je hodně důležitá…

Krásná a zdravá – díl II. Základní protažení po tréninku.

Druhý díl seriálu Krásná a zdravá, věnujeme již konkrétním cvikům na protažení svalů, které při jízdě na kole zatěžujeme. Průvodkyní nám bude opět fyzioterapeutka a aktivní cyklistka, Petra Krtičková.

Krásná a zdravá – díl I. Podzim – ideální čas na údržbu těla!

Přestože podzimní počasí tentokrát dovolilo až nezvykle dlouhé „natažení“ cyklistické sezóny, přeci jen přichází zvolnění a s tím i čas na regeneraci a odpočinek. A aby tělo i v dalším „cyklistickém“ roce dobře fungovalo, je nutné věnovat pozornost, kromě jiného, i důkladnému protahování. V našem novém seriálu DNK – Krásná a zdravá, vám v několika dílech přineseme užitečné informace, proč a jak protahovat a co, v souvislosti s jízdou na kole posílit, abyste se cítila co nejlép. Průvodkyní nám bude fyzioterapeutka, sama také výkonnostní cyklistka, Petra Krtičková, z centra RE-FORMA.