FOTO ohlédnutí za noční sérií TREK Bike Night MTB

V předvečer státního svátku se v lesích modřanské rokle a Točné naposledy sešly noční bikeři – byl tu finálový závod čtyřdílné série, bojovalo se o dílčí i celkové vítězství.

Poslední závod měl, oproti předchozím třem, jiný parametr: jel se pouze jako jeden , 25 km dlouhý okruh. Pro někoho možná těžší, ale pro většinu ještě  větší zážitek, což možná ovlivnilo i účast – na startu se sešel nejvyšší počet závodnic něžného pohlaví za celou sérii !  A ačkoliv se bojovalo o celkové umístění, které je dáno součtem všech dosažených časů, takže chyba by mohla i průběžně vedoucí závodnici o vítězství připravit, panovala mezi všemi hodně pohodová nálada.

Stálice Betty Pourová – jezdí noční seriál pravidelně od prvního ročníku…

Přesně v 19 hodin vyrazilo 82 bikerů, necelé tři kilometry po cyklostezce k ostrému startu. Mezi závodníky byly i tři děti, pro které byla připravená zkrácená trať a jeli za doprovodu dvou trenérů. Nutno  dodat, že jejich výkony byly úžasné a začlenily se do druhé půli startovního pole dospěláků. Na ty ale čekala dvojnásobná porce kilometrů, takže mnozí šetřili síly právě na druhou část, kde nechyběly prudké výjezdy i zábavný, technický sjezd, okořeněný serpentinami i vystouplými kořeny. Každý si s tím poradil po svém, někdo si to užíval a plavně přejel, jiný s kola slezl a s úsměvem naplnil heslo : “… když na kopec nestačíme, v pohodě ho vytlačíme”. I o tom jsou noční závody….zážitková jízda beze stresu.

Ale na předních pozicích se bojovalo. Pánové o vteřiny, dámy o minuty. Cílem jako první projela Madla Fantová, která si tak utvrdila vedoucí postavení v celé sérii.
” Bylo to nádherný, jízda na oči, když nevíš, co tě čeká,mě bavila. Žádný technický problém jsem neměla, že bych něco nezvládla, to ne….Kolo fungovalo, světla také…Škoda, že seriál končí, bylo to perfektní zpestření podzimních dní, přiznávám, že mi to bude chybět”, popsala své zážitky Madla Fantová, dvojnásobná maminka a také externí redaktorka DNK. /dosud nám občasně přispívala v tématech, věnujících se dětem, ale teď už je jasné, že ji zapojíme do dalších cyklistických rubrik/.

IMG_0862
Absolutní vítězka, Madla Fantová to na kole umí….

Na druhém místě v závodě i celkovém pořadí, přijela Petra Krtičková, loňská vítězka, která se letos musela sklonit nad výkony Madly Fantové. Nic jí to ale neubralo z dobré nálady, úsměv ve tváři měla skoro pořád. ” Bavím se tím. Jezdíme sem s přítelem, je tu parta skvělých lidí, odreagování od pracovních povinností, co víc si přát”, řekla k svému závodění Petra.

Bronz brala Michalea Pačáková, devětadvacetiletá bikerka, která v současnosti  žije a pracuje  v bikerském ráji, kanadském  Whistleru. ” Jsem tady v Čechách na skok, o seriálu jsem se dozvěděla od známých a musela vyzkoušet. U nás ( Whistler. poz, red.) se jezdí v týdnu docela dost, ale dopoledne. Tohle bylo super !  Rozhovor s Míšou o životě v Britské Kolumbii už pro vás připravujeme.

Vítězové jsou známi, ceny rozdány, závodníci spokojení, kromě drobných šrámů žádný úraz, nezbývá než se těšit na další, šestý ročník. Pokud ve vás akce vzbudila zvědavost, podívejte do naší fotogalerie, jak si to holky užívaly.

Autor: Kája P.
Foto: archiv DNK, Barbora K.

 

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková