10 motivačních hesel – a bude líp

Nejvíc věříme věcem, které jsou někým osobně prověřené. A přesně to najdete v dnešním článku. V rubrikách DNK (zatím) nemáme redakční blog, kam by tento příspěvek patřil, ale myslím, že určitě stojí za to, předat ho dál. Protože je osobní zkušeností naší redaktorky Jíti, které těchto 10 hesel pomohlo překonat hodně divoké hrátky osudu….

Pohled ven, na krásně barevný a sluncem probarvený podzim potěší. Jsou ale i šedivé dny. Nebo takové, kdy ani to sluníčko moc nepomáhá. To jsou dny, mnohdy týdny, kdy musíte zabojovat s osudem, který před vás staví překážky, které nepřejete ani největšímu nepříteli. Co dělat, když vám seberou (zakážou)  i vaší tutovou „zbraň“, s kterou jste dokázala spoustu problémů překonat a zvládnout ? Musíte najít motivaci pro budoucno, poručit hlavě, najít vlastní já …. Dostaňte pod kůži  10 pravidel, kterou pomohou aby bylo líp…

1.       Naučte se přijímat věci takové, jaké jsou.

 To, co se již stalo, nezměníte. Tím, že minulost přijmete, smíříte se s ní – dokážete se s ní lépe poprat. I když to může bolet.

2.       Naučte se odpouštět.

Zachoval se k Vám někdo tak, že Vám ublížil, neomluvil se a vůbec mu nedošlo, že se k Vám zachoval špatně? Snažte se mu odpustit a netrápit se tím. Klidně můžete s takovým člověkem omezit kontakt. Jak se říká, v nouzi poznáte přátele, a pokud Vám někdo ubližuje, stahuje Vás psychicky dolů, neprospívá Vám to.

3.       Buďte sami sebou.

Chtějí Vás v práci takovou, kamarádi zase makovou a partner cukrovou? Život nemusí být divadlo a nemusíte se přetvařovat podle potřeb okolí. Buďte sama sebou a mějte se tak ráda. Najděte svůj styl, nemějte strach změnit svůj názor či si za ním pevně stát.

4.       Žijte naplno.

Neříkejte si, že možná někdy v budoucnu, až bude jiná situace, že si splníte nějaký sen. Nečekejte na správnou příležitost, promarníte tak řadu příležitostí žít naplno. Chcete na dovolenou na Bali? Leťte klidně za týden! Že se Vám líbí balet? Přihlašte se do nadcházejícího kurzu a propadněte mu naplno! Nebojte se!

5.       Radujte se z maličkostí.

Ráno se probudíte a venku svítí sluníčko? Radujte se z něj. Máte čas v klidu doma posnídat? Radujte se. Prší venku? Hledejte duhu. Je tmavá noc? Hledejte na obloze pro změnu hvězdy. Na světě je nespočet důvodů, proč být šťastný. Najděte si ty své. Zkuste každý den najít alespoň jeden pozitivní moment.

6.       Nebojte se dělat změny.

Nebaví Vás práce? Žijete ve stresu? Vadí Vám zima a najde se spousta dalších negativ ve Vašem životě? Změňte to. Nikdy není pozdě udělat zásadní životní změnu a posunout se dál. Uvidíte, že pak si budete říkat, proč jste tu změnu neudělala již dávno.

7.       Naučte se říkat NE.

Chtějí po Vás doma, v práci, kamarádi stále více maličkostí a ty Vám přerůstají přes hlavu, nevíte kam dřív a nemáte čas sami na sebe? Naučte se říkat ne a ujasnit si priority. Mnohdy lidé kolem Vás ví, že to uděláte za ně a nesnaží se sami.

8.     Rozmazlujte se.

Kdy naposled jste byla ve wellness centru v sauně, na masáži? Či na kosmetice nebo manikúře? Udělejte si čas sama na sebe a nechte se rozmazlovat. Máte na to nárok. Dělejte to, co máte rády – čtěte knihu, piště povídky či se procházejte bez stresu po oblíbených obchůdcích.

9.   Postavte se problémům čelem.

Odkládáte problémy a nepříjemné rozhovory na později či na jiné lidi? Nedokážete je řešit? Utápíte se v nich a nemůžete kvůli nim spát? Naučte se s nimi pracovat, zjistěte, v čem je Váš problém, proč je nedokážete řešit a zapracujte na změně. Uvidíte, jak časem zjistíte, že to není nic těžkého a že se Vám uleví.

10.   Mějte se rády.

Když už se stane, že si připadáte, že Vás nikdo nemá rád, mějte se rády alespoň VY. Zabojujte –podívejte se do zrcadla a promluvte (hezky) sama se sebou.

Tip na motivační knihy:

Jack Canfield – Myslete pozitivně
Rhonda Bynes – Tajemství
Hal Koerner – Ultra a dál
Spancer Jonhnon – Kam se poděl můj sýr

Autor: Jitka M.
Foto: archiv DNK

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková