7 tipů proč jít na FOR BIKES

Celý víkend, od 10 do 18 hodin máte možnost navštívit FOR BIKES, Podívejte se, co nás v redakci DNK zaujalo při dnešním zahájení….

První den veletrhu For Bikes je za námi. Přesně v 10 hodin ráno se otevřely brány výstaviště a přivítaly první stovky cyklistických nadšenců. Pět hal a 270 vystavovatelů, kteří představují své produkty. Prim samozřejmě hrají kola, od velkých značek jako je Author, Trek, Giant s dámskou divizí LIV, i ty méně známé, které si teprve na českém trhu začínají razit svou cestu k zákazníkům, např. italská značka Bottechia.  Najdete tu i kolekce oblečení, cyklistických doplňků jak na kolo, tak i těch výživových. Za pozornost stojí i nabídky cestovních agentur, které vám zajistí dovolenou na míru v prověřených i neokoukaných destinacích.


Dosti slov, přinášíme několik tipů, které se vyplatí při  návštěvě For Bikes neminout. Výstavní plocha je 17 000 m2, určitě na tom budete stejně, jako my…čas tu běží rychle a k vidění, vyzkoušení i nákupu je toho skutečně hodně….

Expozice TREK -poznejte naživo kola, která znáte z našich testů


Hned kousek od hlavního vchodu, v hale 2, stánek A 11  nesmíte minout expozici TREK, kde uvidíte širokou kolekci této americké značky, nechybí samozřejmě kola WSD, včetně tyrkysové lahůdky REMEDY, kterou jsme pro vás testovaly před několika týdny. A pokud vás osloví kolo v barvě Ferrari tak vězte, že se jedná o ručně vyrobené kolo Madone Race Shop Limited, totožné, jaké jezdí profesionální stáj Trek-Segafredo.

LIV – jen pro ženy

_MG_7587
LIV kola už zná asi každá z vás, v expozici firmy Progress Cycle, která je v hale č. 2,  si můžete prohlédnout například designově povedený bike Liv Obsess, který vychází ze závodního karbonového modelu, ale díky hliníkovému provedení je cenově mnohem dostupnější. Koketujete se silnicí? Tak se zastavte u vytaveného modelu Liv Avail a pak už stačí je přejít do vedlejší haly /č. 4, kde najdete testovací dráhu a tato kola vám jsou k dispozici na projetí!

 Kellys – barvy vás budou bavit

_MG_7611
Samozřejmě, kola a doplňky Kellys nejsou jen o designu, ale právě ženy ocení, když se mohou se svým dvoukolým miláčkem sladit. Určitě za pořádný průzkum stojí novinka mezi enduro helmami, model Razor, s Mips ochranným systémem a možností kombinovat barvy odnímatelného štítku. A těch dalších věciček…brýle, pumpičky, zámky…

Author – vezměte s sebou děti

_MG_7666
Expozice značky Author patří mezi největší, máte tak dostatek prostoru pro okukování i zkoušení kol této oblíbené značky. Co potěší vaše mrňata, jsou i vesele barevná dětská kola, již od velikosti 16“ – pro kluky Author Stylo, pro holky Bello,  můžete tak přímo na místě porovnat, vyzkoušet, které sedí a také se líbí.  Pro vás, dámy, samozřejmě nechybí námi také testovaný Author Instinct, v trochu pozměněném designu.

Maloja – jiná, krásná

_MG_7672
Tato německá značka má svůj příběh, o kterém napovídá i expozice ve stylu dřevěné chalupy. Vstupte, dívejte se, kochejte použitým materiálem. Maloja je o souznění s přírodou i osobitosti, vyjádření životního stylu. Kolekce nabízí jak sportovní funkční oblečení, tak i věci na volný čas…trička , košile, mikiny, vše pohodlné, s nápaditým designem, prostě v „Maloja“ stylu.

Azub – vyzkoušejte elektrokola

_MG_7659
Společnost Azub nabízí produkty pro alternativní cyklistiku, už jsme vám představily tašky Ortieb pro cestovatele, testovaly městské elektrokolo Moustache Lundi. Teď máte možnost prověřit kolo Vy! Je mezi modely, které si každý návštěvník může vyzkoušet na testovací dráze.


 Kitzbüheler Alpen- Brixental, zažijte nezapomenutelnou dovolenou


Pokud máte ráda aktivní dovolenou, nejlépe s kolem, určitě se zastavte u stánku Kitzbüheler Alpen /hala č. 2.  Uvítají vás tady ve velmi přátelském naladění a představí možnosti zážitkové dovolené v Tyrolských Alpách. Máte chuť se vydat ze všech sil? Můžete si naplánovat výlety a vybírat  z více jak 800 kilometrů mountainbikových cest  v oblastech, kde se v zimě prohání lyžaři.  A po výkonu pak zaslouženě relaxovat v soukromých chatách nebo moderních apartmánech alpského stylu.


Autor: Kája P.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková