Mistrovství světa horských kol bude akce pro celou rodinu!

Jaké jsou nejžhavější novinky z blížícího se mistrovství světa? Jedna věc je jistá: nepůjde jen o velkolepou podívanou, návštěvníky čeká pět dní plných aktivní zábavy i kulturních zážitků.

Necelé dva měsíce zbývají do okamžiku, než vypukne v srdci Vysočiny největší letošní sportovní událost v Česku: mistrovství světa horských kol.  Půjde o akci, která přinese kromě těch největších sportovních výkonů i atraktivní doprovodný  program. Takže pořadatelé zvou: přijeďte si užít zážitkový týden na Vysočinu s celou rodinou!

Včera proběhla v pražském hotelu Diplomat  tisková konference, kde byly novinářům představeny nejžhavější novinky blížícího s mistrovství. Co zajímavého se chystá k závodu a na co vše se můžete od 29. června do 3. července, kdy akce vrcholí, těšit?

Ambasador MS a především olympijský vítěz a mistr světa, Jaroslav Kulhavý při TK byl středem pozornosti všech médií. Nejvíce dotazů směřovalo k jeho nedávnému zranění a operované ruce. Na domácí závod už ale bude 100% fit…

 

Mistrák jako fesťák!

Potit, fandit, bavit (se). V tomto duchu se totiž ponese celých pět dní, kdy šampionát potrvá. Program nabídne akce všem, od těch, co se nechtějí jen dívat, ale být sami sportovně aktivní, až po fanoušky, kteří areál neopustí ni ve večerních hodinách.

Mistrovství dětí a mládeže – to budou závody pro naše cyklistické naděje. A aby to byl zážitek na celý život, start i cíl pro tuto kategorii bude přímo v areálu,pod bránou světového šampionátu, kde o pár dní později stane světová špička.

nmnm-maraton_001_res

Nemůžou chybět závody pro dospělé – vedlo tradičního  Birell MTB maratonu nebo Night Race,  se na zdejších trailech pojede i MTB rally, kdy si po celý den budete moci zajet svůj měřený úsek.

Nebude chybět TEST centrum, kde si budete moci prohlédnout a samozřejmě také vyzkoušet modely kol, v tuto chvíli je potvrzeno 11 cyklistických značek.

Nudu a ticho ve Vysočina aréně nečekejte ani ve večerních hodinách. Od středy, kdy návštěvníky čeká slavnostní zahájení a při něm artistická a světlená show, to bude řada doprovodných koncertů. Zahájí Vojta Dyk s B-side Bandem, ve čtvrtek to rozjedou Tři sestry, páteční večer si pak můžete užít klidnější notu s Danem Bártou a Alicí, sobota pak bude patři skupině N.O.H.A.

NMNM
Nejlepší současná česká závodnice, Katka Nash je společně s Járou Kulhavým a Ondrou Cinkem, tváří šampionátu

Sportovní svátek  fanoušků horských kol

Historicky největší akce horských kol, která se na území ČR kdy konala,  táhne tisíce fanoušků. O velikém zájmu mluví i předprodej vstupenek. Zbývá už jen takový počet, jako v loňském roce den před závodem!  Je zcela jisté, že nedělní finále bude předem vyprodané a vstupenku na místě již nebude možné zakoupit.

Pro stoprocentní zážitek a spokojenost diváků nachystali organizátoři nejen několik nových zajímavých úseků na trati, ale i nové tribuny přímo u atraktivních míst, závodníky tak budete mít doslova na dlani.

Pro ty, co se do Nového Města na Moravě nemohou přijet podívat, chystá Česká televize vysílání všech závodů v přímém přenosu, což je zcela unikátní projekt, který nikdy v rámci MS nebyl realizován.

Důležité informace o programu mistrovství, vstupenkách, možnostech ubytování najdete na oficielních stránkách mistrovství světa : www.mtb2016nmnm.cz

Autor: Kája P.
zdroj :TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková