FOTOgalerie MS #5 ženy ELITE

Ačkoliv od mistrovství světa uplynul týden, ještě jedno ohlédnutí máme….patří elitním ženám. Kdo byl na místě, asi dlouho nezapomene na velké drama, které závod přinesl v boji o medaile.

Poslední ohlédnutí za MS v Novém Městě na Moravě, tentokrát s nejlepšími ženami. Byla to skvělá podívaná, jak si dámy poradily s technickými nástrahami mistrovské trati… A asi nikomu dosud nevyprchal z paměti dramatický průběh v posledním okruhu,dva defekty závodnic na medailových pozicích, které zamotaly konečným pořadím. Emoce štěstí i zmaru provázely tento závod.  Předstartovní momentka, kdy jsou v družném hovoru Maja Wloczszowska se Sabine Spitz, s úsměvem ve tváři, netušíc, že se o hodinu a půl stanou největšími smolařkami závodního dne nás dostala. A je toho víc, co vypovídá o atmosféře dramatického závodu, který historie takto velkých závodů, jakým je MS, ještě nezaznamenala….

Ale dřely i naše holky, se závoděním v cross country se loučila Tereza Němcová a byť to nedopadlo dle jejích představ, diváci jí za dosavadní reprezentaci děkovali potleskem. Svůj životní výsledek zajela česká mistryně republiky, Karla Štěpánová…nechala na trati maximum a patří jí krásná 20. příčka….

A co říkáte na to, jak medailové štěstí rozzářilo tvář kanadské krásky Emily Batty…?

Autor: Kája P.
Foto: redakce DNK

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková