Malé NEJ rozptýlení před sobotním olympijským závodem žen v Riu.

Den D přichází…tedy pro bikerky, které se čtyři roky chystají na boj o olympijské medaile. Kdo patří k favoritkám a pár zajímavých údajů o dámách na startu najdete v našem článku…

Také už s napětím očekáváte zítřejší podvečer, kdy odstartuje závod horských kol, s naší Katkou Nash? Jak víte, tuto výjimečnou sportovní událost má možnost absolvovat pouze výběr 30 žen. Která z nich bude novou olympijskou vítězkou nebo získá některou z dalších medailí se dozvíme zhruba v 19 hodin našeho času, start je v 17:30 a živě celý závod můžete sledovat na ČT4 sport.

1_CER_9618-v

Zkusily jste tipovat, komu bude brazilská trať sedět nejvíc? Mezi sportovními fanoušky padají leckterá jména, počínaje naší zkušenou Katkou Nash. Favorizovaná je i mladá naděje, čerstvá mistryně světa v kategorii do 23 let, ale i vítězka jednoho dílu SP, pohledná Švédka Jenny Rissverd. Fyzicky náročná trať by mohla hrát do karet i letos skvěle jezdící Annice Langvad, taktéž mistryni světa, ale z Elitní kategorie. Hlad po úspěchu bude mít i nestárnoucí Gun Rita Dhale, které naopak vůbec nevyšel světový šampionát, když se na startovní rovince zamotala do hromadného pádu a zlomila si řidítka.  A nesmíme zapomenout na dvě jména: Sabine Spitz, která dokázala získat na posledních třech OH všechny tři medaile, umí se tedy na nejdůležitější závod čtyřletého cyklu skvěle připravit. Výbornou formu v Rio předvedla v silničním závodě i blonďatá kometa, Jollanda Neff, (8. Místo celkově), určitě nebude chtít odejít bez medaile.

Naše NEJ..

Při pohledu na startovní listinu jsme pro vás vytáhly několik zajímavých NEJ. Peloton žen je hodně pestrý, co se věku, i fyzických parametrů týče….

NEJ starší závodnicí je německá matadroka, Sabine Spitz, v prosinci oslaví neskutečných 45 let. Její výkony jsou z tohoto pohledu vskutku famózní….

Naopak benjamínci na startu jsou již zmiňovaná Jenny Risverd, které bylo v červnu 22 let. Jen o dva měsíce starší je Helen Grober, která reprezentuje společně se Sabinou Německo. Tyto dvě kolegyně z národního týmu od sebe dělí 21 let!

Nejen svými výkony vyčnívá dánská reprezentantka Annika Langvad, je totiž i NEJ vyšší závodnicí v olympijském pelotonu, měří 174 cm.  Zatím co Rusku, Irinu Kalentěvu a francouzskou závodnici, Perrine Clauzel bychom skoro přehlédly, jejich výška je pouhých 155cm.

Obě drobné ženy patří i těm nejsubtilnějším, Perrine váží 47 kg, Irina Kalentěva pouhých 45 kg.

Z tohoto pohledu je super ženou Švýcarka, Linda Indergand, která má ve svém profilu uvedeno 169cm výška a 65 kg váha. Nu, není se co divit, že je suverénkou sprinterských klání, pyšní se titulem mistryně světa, ale ani v cross country nebývá jen do počtu!

CER_9100

A ještě NEJ exotičtější zemi, která se objevuje vedle bikerských velmocí. Kromě Namibie tu má zastoupení i Východní Timor, což je suverénní stát v ostrovní části jihovýchodní Asie. Reprezentovat bude jedenatřicetiletá Francelina Cabral, která se tak stane první cyklistkou v historii země, jenž dokázala vybojovat účast na OH. Pokud vám to jméno nic neříká, není se co divit. Francelina závodí na Filipínách, v Malajsii….jak uvádí na svém profilu, podporuje jí její velmi početná rodina, včetně 10 ti sourozenců! I ona bude v sobotu potřebovat držet palce….

Autor: Kája P.
Foto: mtbs.cz

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková