Francouzská cyklistka Pauline Prevot oznámila přestup. Nový tým je Canyon SRAM Racing.

To, co se šeptalo mezi kuloáry již na Eurobike, bylo dnes oficiálně potvrzeno. Francouzká kráska, Pauline Prevot opouští Rabo-LIV tým, nově ji budeme vídat v dresu německé stáje Canyon Sram….

Francouzka Pauline Ferrand-Prevot , jedna z nejtalentovanějších a nejuniverzálnějších cyklistek současnosti, přestupuje do profesionálního silničního ženského týmu  Canyon Sram Racing . Mladá francouzská jezdkyně dosáhla v roce 2015 třech titulů světové šampionky ve třech různých disciplínách, což se nepodařilo  nikomu předtím. Letošní sezóna naopak patřila k těm, na které by nejraději zapomněla. Závodit v novém týmu začne v lednu  2017.

„Po skvělých pěti letech, strávených s nejlepšími jezdkyněmi světa ( čtyři roky v týmu  Rabo LIV-pozn. red.), jsem ráda, že mohu  oznámit moje další působení a to v týmu Canyon Sram Racing. Děkuji Canyonu za příležitost a možnost se připojit k talentované a silné sestavě, děkuji za důvěru do nadcházejících let“,  komentovala svůj přestup Pauline, která měla v letošním roce jednu z nejhorších  závodních sezón a předčasně ji ukončila.

 

pr01-pauline-ferrand-prevot-in-her-new-team-kit

 

Týmový manažer Ronny Lauke dodává: „Jsme rádi, že můžeme přivítat tak mladou a přesto velmi úspěšnou sportovkyni v našem moderním programu. Pauline má obrovský potenciál a věřím, že díky našemu mezinárodnímu týmu a přístupu ke sportu se může ještě dál rozvíjet“.

„Pauline je jednou z nejkomplexnějších sportovkyň a dosáhla už neuvěřitelného maxima, je tedy snadné zapomenout, že jí je teprve 24 let. Chceme jí vytvořit takové prostředí a dáme jí veškerou podporu, jakou potřebuje, aby mohla být nejlepší. Věříme, že její úspěchy přijdou již brzy“, doplnil ředitel týmu Frank Aldorf.

Německý tým Canyon Sram působí druhým rokem v nejvyšší ženské soutěži, UCI Womens WordTour. Pauline Prevot by měla stávající sestavu posílit a uplatnit zde především její vrchařské schopnosti a univerzálnost.

Kompletní složená týmu bude oznámeno v příštích týdnech.

Auto: TZ
Foto: Canyon

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková