Noční seriál Trek Bike Night přilákal další nováčky

I druhý díl středečních závodů série Trek Bike Night byl mokrý, ale to nemohlo odradit pravověrné bikery a příznivce noček, kterých se sešlo dokonce víc, než o týden dříve. Nechyběli ani nově příchozí. Vítězové prvního dílu, Hanka Falcová a Milan Černý dokázali své prvenství obhájit i tentokrát.

 

Jemný, ale trvalý déšť krátce po poledni ustal, trať, vyzdobená několika novými technickými pasážemi sice místy klouzala, ale vše bylo sjízdné a tak většina závodníků nemusela nikde slézat s kola. Zejména dvě sekce s hravými klopenkami sklidily mezi všemi zúčastněnými pozitivní ohlas.

Úderem půl osmé se téměř osmdesátihlavý dav pustil do boje. Smůlu po necelém kilometru, při nájezdu do terénu si vybral jeden z favoritů, Pavel Nosek, který byl tou dobou druhý z průběžném pořadí série. Ten svou razantní jízdou v zatáčce upustil bezušové kolo a čekal ho běh zpět do prostoru startu, kde se snažil problém opravit. Bohužel bezúspěšně. Tím zásadně ulehčil cestu k vítězství Milanu Černému, který bezchybnou jízdou projel cílem s náskokem 21 vteřin, před druhým zkušeným borcem, Martinem Klofandou. O půldruhé minuty zpět zaostal  Zdeněk Hendrich a mohl se těšit z třetího místa.

 

mg_0098-1-615x409

 

Zajímavý souboj se tentokrát odehrával mezi ženami. Své kategorie ovládly, stejně jako v prvním závodě  Hanka Falcová s Madlou Fantovou, cílem ale projela  vítězně drobná dívenka, startující za kategorii dětí, Eliška Drbohlavová. Vlastní  závod, vypsaný na dva okruhy si protáhla a tréninkově si přidala třetí. Sil měla dostatek a k překvapení mnohých diváků proťala cílovou metu jako absolutně první žena. Za tento výkon si při závěrečném vyhlašování získala velký potlesk a odměnu navíc.

Seriál se stěhuje z hostivařského lesoparku do lokality Točná, kde se jede opět okruhový závod na zdejších trailech. Více Inko na: www.omexym.cz

 

Výsledky:
Ženy Elite
1. Hana Falcová, Alltraining  49:57
2. Michaela Matoušková, BTK Euro Bike Praha 52:58
3. Alena Bauerová,  1:01:12

Ženy – zkušené
1. Madla Fantová, BB Racing 51:01
2.Marie Klotzová, Specialized, 1:13:55
3. Zuzana Kosová, 1:16:30

Holky
1. Eliška Drbohlavová , Bikeclinic junior team, 32:23

Kompletní výsledky 

 

Foto: Zdeněk Pecka

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková