Test: Penco Energy gel, soft flask a další parťáci do boje

Před časem jsme dostaly od výrobce sportovní výživy Penco několik produktů k testování. Kromě klasiky, jakou je iontový a regenerační nápoj, přišla i příjemná novinka…

Česká značka Penco nabízí sportovcům své výrobky už čtvrt století. Tohle číslo mluví samo o sobě, produkty Penco mají své pevné místo na trhu. A to, že ve firmě stále něco vylepšují, potvrzují i naše testované dobroty. A také obaly…

Do testu se mi dostaly produkty předstartovní, energetické pro výkon i regenerační po něm. Sledovala jsem snadnost přípravy, jak lehce se směs rozpouští ve vodě, zda nedělá hrudky. Přestože chuť je hodně subjektivní vjem, tak si tenhle parametr zasloužil pozornost, především co se intenzity příchutí týče. S tím souvisí i poživatelnost, zda je chuť agresivní a následně nedráždí žaludek, „nevrací“ se. Tak pojďme na „ochutnávku“…

 

BEFORE ACITVITY
mm

kase

 

Bezlepková kukuřičná kaše, kterou můžete sníst jak ke snídani, tak i těsně před odpoledním tréninkem jako zdroj rychlé energie. Plastová dóza obsahuje 500g směsi, doporučená dávka čítá 4 odměrky (50g) rozmíchané v cca 1,5 dcl vody, eventuelně mléka, to je ale z hlediska chuti zcela zbytečné. Co se stravitelnosti týče, kaše z vody je zcela jasná volba.
Příprava je snadnou záležitostí, směs se hravě rozpustí i ve vroucí vodě, stačí krátce promíchat lžičkou. Medová příchuť je velmi jemná, a co je potěšující, kaše není příliš sladká. Máte doma malého sportovce? Tohle může směle snídat s vámi.

 

ENERGY DRINK LONG a RESTART DRINK

drinky

 

Dva produkty, bez kterých se sportovec těžko obejde. Kvalitní pití na trénink je v současnosti zcela samozřejmou záležitostí.
Energy drink, jak už z názvu vyplývá, je hypotonický nápoj určen pro déletrvající vytrvalostní sporty a obsahuje důležité sacharidy. Jeho složení průběžně doplňuje jak vydanou energii, tak i ztrátu minerálů pocením při dlouhodobějším fyzickém výkonu.
V testu jsem měla příchuť grapefruit, která nebyla nijak agresivní, naopak příjemně svěží a opět oceňuji vyváženost sladké a jemně kyselé chuti.

Nápoj při dodržení doporučeného dávkování 1 odměrka na 300ml – 400ml vody je plně dostačující. První kombinace je koncentrovanější a je určitě vhodná pro zimní tréninky, ta „řidší“ varianta zas na letní vyjížďky. Komu nejede grapefruit, může volit z příchutí citron nebo pomeranč.

_mg_1812

 

Po akci je potřeba co nejdřív nastartovat regeneraci, abychom byly co nejdřív zpátky ve hře. Tělo si žádá energii, aminokyseliny (BCAA), antioxidanty, minerály a samozřejmě vodu! Restart Drink od Penca to vše má, navíc je tu přidaná aminokyselina L-glutamin, která je pro regeneraci svalů hodně prospěšná.

Při rychlé přípravě, bezprostředně po tréninku jsem poprvé musela trochu víc důkladně míchat, prášek měl tendenci dělat hrudky, ale to hravě vyřeší šejkr nebo obyčejný bidon. A znovu palec nahoru za ideální vyvážení chutě, ani sladké ani kyselé. Jemné natolik, že to nemůže nechutnat.

 

ENERGY GEL TIRAMISU a SOFT FLASK
mm

_mg_2825

 

Novinka, která si získala ještě před ochutnáním spoustu bodů navíc. K příchuti energetického gelu až za chvilku, nejprve patří pohled téhle „lahvince“. Soft Flask je měkká tuba s ventilem pro opakované použití, vejde se do ní nejen větší objem „paliva“ ( 4-5 klasických gelů), ale můžete si obsah trochu naředit vodou a při samotné jízdě pak nemusíte myslet na okamžité zapití. Koncový ventil,podobný jako u camelbacku, pouští směs až při skousnutí (je třeba docela důkladné sání), není třeba mít obavy, že by vám obsah vytekl.

Z pohledu ekologického jednouchá a geniální záležitost. Kdo chce, malé mouchy najde, nemáte okamžitý přehled o získané energii. Na druhou stranu, dobře se hledá v kapse dresu, snadno se udržuje, umývá.

 

_mg_0132

Eneregy gel s příchutí Tiramisu tvrdí muziku všech testovaných produktů minimálně v tom, že má výbornou chuť a opět není přehnaně sladký. V plastové lahvi o objemu O,5l na vás čeká poměrně hustá směs, která vás nabije energií složenou z hodně důležitých sacharidů, maltodextrinů i glokózy a fruktózy, nechybí minerály a slušného množství vitaminu C. Lahodnou chuť tiramisu dodává kromě jiného i karamel.

 

penkoc-celkem

 

 

Sestavit tabulku plusů a minusů by bylo v tomto případě trochu zbytečné, ta záporná polovina by zela téměř prázdnotou. Nákup udělá radost Vám a ušetří vaší peněženku, ceny jsou ve srovnání s konkurencí nižší. Potěší praktická velikost dóz, Penco v tomto případě totiž nepoužívá marketingový tah jiných značek, kdy za málo peněz kupujete obří dózu, v které je ve skutečnosti jen poloviční obsah. I to potvrzuje, že v Pencu myslí ekologicky. Příjemné jsou i neagresivní chutě, minimálně ty naše testované, u Energy gelu Tiramisu vzniká poměrně rychle závislost.

Autor: Kája P.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková