Krátké, dlouhé, vyber, co chceš. KELLYS představuje kolekci rukavic.

Víte, jak dobře hýčkat a ochránit své ruce? Zárukou jsou dobré rukavice a věřte, že nemusí hned stát závratnou částku. V Kellysu to ví…

Slovenskou značku Kellys není potřeba dlouze představovat, vždyť pro své zákazníky vyrábí kola již celé čtvrt století. Postupně ale obohatila svou nabídku také o vlastní komponenty, kompletní oblečení a doplňky, které na své vyjížďky potřebujete. Dnes vám představíme kolekci rukavic této značky, která překvapí pestrobarevností, výběrem i příznivou cenou.

Cyklistické rukavice patří do základní výbavy každého cyklisty, chrání proti odření rukou, po případném pádu, zabraňují sklouznutí rukou z řídítek, mají funkci ochrannou jak proti otlaku dlaně, tak v chladnějším počasí brání prochladnutí rukou.

Kellys rukavice

Každá cyklistická disciplína má svoje specifické požadavky na tvar i zpracování rukavice, stejně tak ale samotný výběr je záležitostí hodně subjektivní. Stejně tak, zda sáhnete po dlouhoprstých, které ochrání lépe při pádu i prsty nebo vám sedí klasické krátkoprsté. Na finálním pocitu se podílejí detaily, jako je tloušťka polstrování nebo froté (mikro) zóna na hřbetu ruky, která slouží k otírání potu nebo kapičky u nosu;-).

Správná trojka: HYPNO, RELIC a FLOW

Není to tak dávno, kdy se i na horském kole vozily, stejně jako na silnici krátkoprsté rukavice. Postupně, po vzoru gravity disciplín, kde bývá kontakt se zemí častější, se prosadily dlouhé rukavice i do dalších odvětví MTB. Co od takových rukavic uživatel očekává? Musí být lehké, prodyšné, zároveň z odolnějšího materiálu a samozřejmě dobrým střihem.

Kellys rukavice
Kellys rukavice

Rukavice HYPNO long potěší kromě výše zmiňovaných vlastností dalšími detaily. Dlaň je z dvojité syntetické kůže Clarino, která velmi dobře dýchá a má výborné parametry odvodu potu. Textilie se dá prát, přičemž nemění své unikátní vlastnosti. V dolní části dlaně jsou gelovo-pěnové výstelky a pro dobré usazení na ruce slouží zapínání na suchý zip. Dalším velmi přínosným detailem je silikonový potisk na prstech, který nabídne jistější a pevnější úchop řídítek. Stejně tak potěší i příjemné mikrovlákno, které je na palcové hraně a slouží k utírání potu.

Kellys rukavice
Kellys rukavice

Druhý dlouhoprstý model, který stojí za pozornost jsou rukavice RELIC, u kterých je také použitá kombinace vzdušného svršku a pro dlaň umělé kůže Clarino. Oproti rukavicím Hypno jsou ale bez gelové výstelky, uživatel má tak maximální přilnutí ke gripům řídítek, který umocňuje také silikonový potisk na prstech. Perforace dlaní zvyšuje prodyšnost rukavic, zesílená palcová část zase prodlouží jejich životnost. K tomu, aby rukavice perfektně seděla na ruce během jízdy slouží i neoprenové zapínání na zápěstí, které je na suchý zip. I zde najdete silikonové protiskluzné proužky.

Kellys rukavice
Kellys rukavice

Poslední z trojice představovaných dlouhoprstých rukavic je model FLOW. I ty mají spodní část vyztuženou gelovo-pěnovou výstelkou, která má ale trochu odlišené rozmístění, než je na modelu Hypno. Také je pro tento typ použitý jiný druh syntetické kůže, konkrétně velmi odolná AX Suide Deuce 2.0. Na svrchní části je v oblasti ukazováčku použitý zesílený, ale dostatečně pružný materiál, stejně tak i na horní třetině palce, zbylá část je opět z příjemného mikrovlákna.

Opět FLOW, opět HYPNO…

Kellys rukavice

Dostáváme se k modelům krátkoprstým, kterých najdete v nabídce KELLYSu také dost. Prvním z nich je model FLOW, který je v podstatě totožný, jako model s dlouhými prsty. I v tomto případě se můžete spolehnout na kvalitní a odolnou syntetickou kůži AX Suide Deuce 2.0. i gelové polstrování. K snazšímu svlékání rukavic poslouží tenká silikonová poutka u horní časti dlaně.

kellys rukavice

Ve stejné kvalitě provedení i výběru materiálu, jako u dlouhoprsté varianty je model HYPNO short. Nabídnou stejně odolný svrchní materiál, stejně rozložené gelové polstrování. Poutka pro lepší svlékání jsou u tohoto modelu na vrchní straně rukavice.

kellys rukavice
kellys rukavice

Poslední dva modely RACE a COMFORT jsou zástupci střihové klasiky. RACE mají svršek z odolné tkaniny, zesílenou oblast palcové hrany, která je zároveň pošita vrstvou froté. Dlaň je z prodyšné polyesterové síťoviny Airy Mesh, komfort zajišťují měkké gelové polštářky a syntetická kůže Amara.

COMFORT New mají vrchní část z materiálu Lycra, dlaň je, stejně jako u modelu Race, z prodyšného Airy Mesh polyesteru, z ergonomicky tvarovanými pěnovými výstelkami ze syntetické kůže Amara. Potisk je v Kellys designu, plastické logo najdete i na stahovacím pásku kolem zápěstí.

kellys rukavice

Oba posledně jmenované základní modely rukavic patří cenově k velmi dostupným produktům, pořídíte si je za necelých 300,- Kč. Modely Hypno, Flow v krátké variantě stojí 699,- Kč, u dlouhoprstých si připlatíte pouze o stokorunu víc.

Další informace o dostupných barevných variantách a dalších produktech najdete na stránkách výrobce. Dva z představených modelů pro Vás už nyní testujeme, o výsledku se podělíme zde, na našem webu DNK.

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková