Recenze: LIV Hail 2. Bike pro opravdové divoženky

“Tenhle dámský enduro speciál překoná každý terén”, vzkazuje zkušená enduro jezdkyně a majitelka biku, Lucie Kubínová. Tady je její recenze….

Máš ráda drsnější terény a nebojíš se to z kopce trochu pustit? Pak právě pro Tebe je Liv Hail.

Liv Hail je vlastně taková „ségra“ Giant Reign, která je svou geometrií určená výhradně pro dámy. Je postavena na 27,5“ kolech a hliníkovém rámu a díky vysokým zdvihům 160mm se nebojí ani prudkého sjezdu.

 

Hail-2

Kolo je určeno hlavně pro enduro a „drsnější“ terén. Díky vysokým zdvihům lehce překoná každou překážku a nemusím si tedy hledat „cestičku“ mezi kameny nebo kořeny. 

 

Hail-5
Hail-11

Široká řídítka, která jsem si nechala lehce zkrátit z původních 800 na 750mm, mi zase pomáhají udržet kolo pod kontrolou. Jen u zavřených zatáček je potřeba se tělem více naklopit a kolo lehce „přemluvit“, aby opravdu zatočilo. U toho si ale můžu pomoct teleskopickou sedlovkou, která na endurovém kole nesmí chybět, tady je konkrétně model Giant Contact SL Switch. Velkou výhodou je libovolná nastavitelnost zdvihu, takže na rychlé rovince se zatáčkami ji můžu nastavit např. jen do ¾.

 

Hail-6

Jenže endurové ježdění není jen o jízdě dolů, ale občas je taky potřeba si vyjet nahoru. Hravě se to dá zvládnout díky uzamykatelnému tlumiči a vidlici. Tlumič Fox Float X2 Performance má 2 nastavitelné pozice a rozdíl je opravdu znát. Když mám tlumič vypnutý, kolo se ani na malé nerovnosti nezhoupne a energie, kterou dávám do šlapání, nikam nemizí.

 

Hail-4

Na vidlici Fox 36 jsou pak 3 nastavitelné úrovně a opět platí stejné jako u tlumiče – pokud si ji vypnete, budete se cítit pomalu jak na silničce. Takže když před sebou vidím dlouhý výjezd po zpevněném povrchu, zamykám tlumič a vidlici a pokračuji dál, protože do kopců se přece neslézá (jak o mě určitě někteří z enduroserie dobře vědí :D).

 

Hail-13

A poslední důležitý prvek, bez kterého bych si asi moc nezajezdila, jsou samotná kola a pláště. Pláště Schwalbe Hans Dampf performance jsem vyzkoušela už i ve Finale Ligure, kde je sypký a suchý povrch a byla jsem spokojená. Kola krásně držela a nemusela jsem se bát, že mi v zatáčce ustřelí. Na mokrém povrchu je ale už potřeba kolo více kontrolovat a vybírat si ideální stopu. To je ale možná i tím, že na mokru si nejsem tak jistá a proto kolu tolik nedůvěřuji.

 

Hail-17

Celkově kolo hodnotím opravdu pozitivně. Myslím, že je to ideální volba pro zkušenější bikerky, které už vědí, jak kolo ovládat a chtějí si troufnout i na něco těžšího. Po designové stránce je kolo také velmi povedené. Fialová a tyrkysová vystihují „ženskost/jemnost“ a tmavá barva naopak zvýrazňuje horské traily a drsnější ježdění, což je přesně kombinace, která se Liv Hail opravdu hodí.   

Specifikace:

  • RÁM: ALUXX SL Aluminum, Advanced Forged Composite karbonové horní vahadlo, odpružení Maestro, zdvih 160 mm, zadní pevná osa 12×148 mm (Boost)
  • VELIKOSTI: XS, S, M, L
  • VIDLICE: FOX 36 Talas Performance, FIT4, Dual Position, zdvih 160/130 mm, 15×110 mm pevná osa (Boost), sloupek OverDrive
  • TLUMIČ: FOX Float X2 Performance, Trunnion Mount
  • BRZDY: Shimano M395
  • KLIKY: Shimano Deore, převodníky 36/22
  • PŘEHAZOVAČKA: Shimano Deore XT Shadow+
  • KOLA: Giant P-AM2
  • SEDLOVKA: Giant Contact SL Switch, teleskopická

Info o dostupnosti na: www.liv-cycling.cz

 

Autor: Lucie Kubínová

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková