AUTHOR MODUS. Karbon, na který dosáhne každý!

Levné, dobré? Máte ho mít! Author Modus rozhodně nezatíží vás rozpočet, ale nabídne zážitky…

Dostupný karbon-tohle přání vysloví nemalá skupina lidí, kteří na kole jezdí, ale mají svůj finanční limit pevně daný. A je z čeho vybírat, i když se cenový strop dotýká hranice 40 tisíc. Jedním z takových modelů je Author Modus, velmi prodávaný hardtail této české značky.

Modus je základním karbonovým modelem z poměrně široké nabídky Authora, je postaven na 27,5″ kolech. Díky tomu a i nabídce velikostí v rozsahu 16″ až 20.5″ patří mezi tzv. unisex kola.

Samotný rám Modusu se vyznačuje výrazným slopingem, který plynule přechází do trubek zadní stavby. Napojení na sedlovou trubku je výrazně zpevněné, přesto tahle část není rušivá. Širší horní rámová trubka působí z z bočního pohledu také subtilně, celkový dojem podtrhuje sytě žlutá dynamická linka. Monokoková kontrukce rámu si právě zpevněním namáhaných míst zajišťuje dostatečnou torzní i boční tuhost rámu.

Osazení Modusu vzhledem k jeho velmi příznivé ceně je kombinací z nižších modelových sad japonského Shimana: Jako základ je to řada Deore, kterou najdete na přehazovačce, klikách, přesmykači i řadících páčkách. Trojpřevodník nabízí klasické počty zubů 40-30-22,  na výběr je z deseti rychlostí v rozsahu 11-36z. V podobné cenové hladině, jako veškeré osazení se drží i brzdy, konkrétně to jsou hydraulické kotoučovky Tektro Geminy.

Přední odpružení obstará vidlice firmy RST. Model  F1RST TRL. Nabízí zdvih klasických 100 mm, nechybí dálkový lockout na řídítkách. Pláště italské Vittorie Barzo, s kevlarovou patkou, v rozměru 27,5×2,10“jsou obuté na hliníkových ráfcích značky Xenon.

Další komponenty jsou vlastní značky, ať už se jedná o sedlo, řídítka nebo gripy. Právě řídítka mají svým výrazným prohnutím spíš sportovní, než závodní charakter, také jsou relativně úzká (680mm), což ale naopak ženám může vyhovovat.

Author Modus se vyrábí ve čtyřech velikostech 16“, 17.5“, 19“ a 20.5″. Jeho cenovka je přesně 34 990,- Kč. Kompletní info to tomto biku najdete na stránkách výrobce cz.author.eu.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková