Progress Cycle a novinky 2018 pro ženy

LIV opět rozšířil nabídku v dámské kolekci, nezaostávají ani Giro a Gore. Na co se můžete těšit?

Společnost Progress Cycle zastupuje téměř dvě desítky cyklistických značek, koly počínaje, světly či doplňkovou výživou konče. Na prezentaci novinek pro nadcházející sezónu tak bylo na c koukat, my jsem vybraly část toho nejzajímavějšího, respektive toho, co spadá do ryze ženského segmentu. 

Nové silničky LIV Langma

„Co uděláte, když značka vhodná pro ženy neexistuje? Vytvoříte ji!“ Motto značky LIV zcela vystihuje filozofii tohoto ojedinělého projektu. A důkazem, že to v LIVu myslí vážně, je každoroční přírůstek v rodině LIV kol. Vloni to byla trojice trail biků, letos je kolekce obohacená o silniční kola Langma.  Tak vedle Envie a Availu je tu další závodní model – Langma.

Langma

Kola v této řadě budou v provedení LANGMA Advanced a model Langma Advaced PRO, který budou vozit profesionální závodnice týmu Sunweb. Langma má zcela novou geometrii rámu, kdy usazení horní rámové trubky je s výraznějším slopingem. Profilace trubek byla přizpůsobena tak, aby měla potřebnou pevnost a zároveň splňovala požadavky na aerodynamiku. I proto je u modelu PRO použit speciální představec Giant Contact SLR Flux, který má aerodynamický tvar.

LIV (a stejně tak i mužský Giant) letos osazuje vyšší řady kol bezdušovými plášti, to platí i pro modely Langma, zároveň všechny modely zůstávají na ráfkových brzdách.

Nutností je zmínit cenu, protože již za necelých 55 tisíc si můžete pořídít karbonovou silničku Langma Advanced 1, osazenou komponenty Shimano Ultegra a nejlevnější z nabídky je model 3, ten je k mání za 38 999,- Kč.

Envie

Pouze nový barevný kabát dostal aero model ENVIE Advanced, což je dámská obdoba mužského Propela. Celokarbonová silnička, včetně sedlové trubky je také vybavena bezdušovými plášti, v nabídce pro český trh bude dostupný pouze jeden model.

Avail 3

Modely AVAIL zůstávají téměř beze změn, tato komfortně pohodlná silnička má hydraulické kotoučovky a nově bude mít bezdušové pláště. Avail na hliníkovém rámu zůstává u ráfkových brzd i klasických pláštích s duší. Naším fotoaparátem zachycený model, Avail Advanced 2 má pořizovací cenu velmi sympatických 50 999,- Kč.

Do terénu s novým designem

Vloni spatřila světlo světa trojice nových biků Pique, Embolden a Hail. Slavily úspěch, a tak pro letošní rok dostaly jen pozměněné barvy. Všestranný bike PIQUE se zdvihy 120 mm je předurčen na cross country tratě i na traily.

Pique
PIQUE 3 v celé své kráse

Na výběr jsou pro letošní rok opěr verze v karbonu i hliníku. Oba modely dostaly do výbavy bezdušové pláště, oba mají pro zadní pružení ve výbavě vloni nově přepracovaný systém Maestro. Přes stoupající trend osazovat kola jednopřevodníky si Pique nechává dvojtác 2×11, respektive u alu verze 2×10 rychlostí.

Embolden

Také EMBOLDEN mění barvu. Tenhle bike je cenově dostupnější než ostatní celoodpružené modely, protože není vybaven Maestro tlumičem, ale levnějším Santur Epixon.

Na český trh se dostane i poctivý enduro bike HAIL, který disponuje zdvihy 160/160 mm a jak geometrií, tak i osazením kopíruje moderní trendy. Ve výbavě tak je jednopřevodník, bezdušové pláště a opět osvědčené pružení Maestro. Katalogová cena je bez jedné koruny rovných 100 tisíc u TOP modelu, Hail 2 je o bezmála 30 tisíc levnější. A právě ten bude u nás k dostání.  Vzorek nebyl na prezentaci k dispozici, tak jen můžeme prozradit, že pro letošní rok bude v barevné kombinaci temně tyrkysové a zelené.

Obsess-SLR

Pouze slovního představení se dostalo i stálici v LIV bikové flotile, a to modelu OBSESS. Oblíbený hardtail už vloni dostal k závodnímu karbonovému modelu i hliníkovou variantu. Tato kombinace zůstává i pro letošní rok, přičemž karbonový Obsess má jednopřevodník, bezdušové pláště a co se vzhledu týče, dominuje u něj bílá barva.

Obsess SLR v hliníku zůstává věrný dvěma převodům, potěšující je, vybavení také bezdušovými plášti i zvolená barva rámu.Červená s bílými dynamickými linkami dává kolo závodní charakter. Cenovou politiku si drží LIV uživatelsky velmi příjemnou, Advanced je těsně pod 60 tisíc a alu model za 35 499,- Kč.

 

Vale e-bike

Nelze přehlížet, novinky jsou i v sekci e-biků

VALL-E+ PRO je dámská novinka ze stále rostoucí kategorie e-biků. Vall- E+ Pro je postaveno na hliníkovém rámu, zdvih přední vilice je 120 mm. Pohon je domácí značky, Giant SyncDrive Pro, 80 Nm, 250W, baterka s kapacitou 500kW je také od Giantu. I v tomto případě je kolo osazeno bezdušovými plášti, konkrétně Maxxisi v šíři 2,6“. Pláště mají speciální výztuhu bočnic, pro zvýšení odolnosti.

Cena 84 tisíc, což je v segmentu elektrokol této kategorie hodně slušné.

 

Giro

Na závěr ještě něco z doplňků GIRO, které k naší radosti korespondují s designem kol nebo alespoň tretry ladí k helmám a dresům. Na výběr jsou přiléhavé i volné, do kompletu můžete pořídit samozřejmě i kraťasy. A k dokonalému stylingu zvolit třeba i helmu stejného designu. Ale to už bude jen na Vás.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková