Reklama

Trenuj s repre MTB. Dnes s Jítkou Čábelickou

Třetí dámou, která nechala nahlédnout do svého tréninku v období karantény je česká jednička Jitka Čábelická…

Reklama

Týden se chýlí ke konci, v něm jste mohli potrénovat s předními českými bikerky. Tři ze sedmi dní patřily našim nejlepším elitním ženám. Pánové prominou, že jsme na jejich cvičení pouze odkazovaly v úvodním článku a Karle, Janě a Jitce nechaly víc prostoru. 

Česká mistryně se přihlásila z chalupy v Jizerských horách, kde našla útočiště po návratu z tréninkového kempu na Gran Canarii pro povinnou dvoutýdenní povinnou karanténu.

Tak se nechte provést jedním sportovním dnem Jitky a můžete také přijmout její výzvu…..

View this post on Instagram

Dnešním hostem projektu Trénuj s repre MTB! je @jitka_cabelicka - "Jíťa" 🇨🇿 Jitka je aktuálně nejlepší českou bikerkou současnosti, k dnešnímu dni jí náleží 18. příčka světového rankingu @uci_cycling. Těží z vysokého výkonnostního standardu, podobně jako její úspěšný bratr Jan Škarnitzl. Společně s Honzou patří mezi několik ojedinělých sourozeneckých dvojic světového sportu, kterým se podařilo proniknout a dlouhodobě setrvat na úrovni absolutní světové špičky. 👌 Jitka vstoupila do reprezentace velmi úspěšně a v roce 2007 slavila juniorské stříbro na Mistrovství světa ve Fort William. Pak následovalo období, kdy se Jitka stabilizovala na úrovni širší světové špičky. Zpět na pomyslný bikový vrchol začala Jitka stoupat především díky svému manželovi, Pavlovi Čábelickému, mechanikovi Reprezentace MTB, který vytvořil Jítě potřebný klid, usměrnil její trénink a vytvořil stabilní zázemí rodinného týmu, @gappsystemkolofix. A Jitka tuto péči recipročně vrací výbornými výkony a my se můžeme radovat z toho, že po Katce Nash a Tereze Huříkové máme další bikerku, která náleží k ženské bikové elitě. 🏆 Největší dosavadní úspěchy: 2. místo MS, opakovaná umístění v TOP 20 v závodech ME, SP, MS několikanásobná Mistryně ČR 🏆 Čeho si nejvíce cení: 12. místo SP Lenzerheide 🚵‍♀️ Nejoblíbenější závod: Lenzerheide 🥬 Nejoblíbenější jídlo: závodní těstoviny s řapíkatým celerem 🎶 Nejoblíbenější zpěvák nebo skupina: Sunshine ℹ️ Zajímavost, kterou asi nevíte: Jíťu doprovází na všech závodech její maskot, legendární postavička Ralfa Wigguma ze seriálu Simpsonovi. Neméně vyhlášeným rituálem je nutnost dát si před závodem dětskou přesnídávku, což je záležitost kterou má logisticky na starosti reprezentační trenér. A když zapomene, nastává peklo, které byste nechtěli vidět. 🤠 --- #welovecyclingcz 💚 @welovecycling.cz 💚 @czechcycling 💛 Národní sportovní agentura 🇨🇿 #czechcycling #stopcovid_19 #sportemprotiviru #stopcovidcz

A post shared by ReprezentaceMTB (@reprezentacemtb) on

A zde ještě odkazy na předchozí tréninky:

Den s Karlou Štěpánovou
Den s Janou Czeczinkarovou

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková