Tradice pokračuje, AUTHOR Pražská 50 zve na start

“Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta..”…nejen proto patří maraton Author Pražská 50 mezi populární klasiky s tisícihlavou účastí. Na jaké novinky se letos můžete těšit?

S mottem Pokoř Okoř nás v posledních týdnech prostřednictvím sociálních sítí zdravila oblíbená dvojice Jirka a Soňa Ježkovi. A pod tímto se neskrývalo nic jiného, než pozvánka na veřejný bikový maraton Author Pražskou 50. 

Ano, i v čase velkých omezení, nejistot se pořadatelé nevzdali a s maximálním úsilím i respektem k přísnějším bezpečnostním opatřením nachystali na třetí zářijovou sobotu již dvaadvacátý ročník největšího cyklistického klání na území Prahy.

„Jsem strašně rád, že se závod pojede i v letošní bláznivé sezoně. Tenhle závod je moje srdeční záležitost! Líbí se mi, že dává šanci skvěle si zazávodit špičkovým jezdcům, ale zároveň ji zvládne každý cyklista včetně těch, kteří na kolo nemají tolik času. Pražská padesátka je zkrátka pro každého,“zve na start Jirka Ježek, který jako ambasador akce chystá i veřejný trénink na trati.

“Kdo by si nebyl jistý, zda závod zvládne, tomu ukážeme trať na společné vyjížďce. Sraz je v úterý 15.9. v 16 hodin, v ulici Bechyňova 3,“ upřesňuje nejúspěšnější paralympionik české historie.

S číslem 673 se pouští do závodu naše redaktorka Lucka Hamanová. Tu ale na startu neuvidíme, užívá si mateřskou dovolenou

Pohybem a dobrou náladou ke zdraví

„Utužovat zdraví a dobrou náladu sportem je potřeba, doufáme proto, že nás do závodu nepostihnou ještě nějaká narychlo zavedená hygienická opatření. Jsme rádi, že jsme mohli udržet tradiční termín třetí soboty v září a závod se nám navzdory letošní situaci snad podaří uspořádat. Pro ochranu závodníků i pořadatelů budeme samozřejmě respektovat stanovený limit pro konání venkovních akcí a od všech vyžadovat dodržování konkrétních opatření.

Povedlo se nám překonat i některá organizační úskalí. Naše tradiční zázemí v menze ČVUT je v rekonstrukci, proto jsme museli hledat nové prostory, které se nám díky spolupráci s ČVUT podařilo nalézt. Vážíme si toho, že nám vyšla vstříc zejména Fakulta stavební ČVUT, bylo by tak škoda závod rušit, když bylo tolik energie vloženo do nalezení náhradního řešení,“ shrnuje situaci ředitelka závodu Kateřina Malá, která převzala již vloni pomyslné žezlo od zakladatele Pražské 50 Pavla Landy.

Jedeme (v tom) spolu

Novinkou letošního ročníku je kategorie párů, pořadatelé jejím prostřednictvím chtějí přilákat na start ještě více žen. „Tenhle závod rozhodně není jen pro chlapy. Chci motivovat všechny ženy a dívky, protože trasa Pražské 50 je pro nás opravdu příznivá! Takže pokud pojedete s přítelem nebo manželem oba, tak jako já s Jirkou, přihlaste se i jako pár! “, láká na start Soňa Ježková.

Autor Pražská 50 pomáhá

Závod má i letos charitativní podtext. Pořadatelé se rozhodli část příjmů ze startovného věnovat patnáctileté Amálce na bionickou ruku, o kterou přišla kvůli rakovině. Přispět pak samozřejmě mohou i samotní účastníci i další dobří lidé prostřednictvím transparentního účtu Konta bariéry.

 

Doprovodný program

Organizátoři počítají i s doprovodným programem pro děti, a to nejen tradičními závody. Pod dohledem Petra Krause – několikanásobného mistra světa v biketrialu si mohou vylepšovat své dovednosti a pak se podívat na jeho dvě exhibice, které si pro diváky připravil.

Opět tu bude stánek zážitkové prevence, kde si zájemci budou moci vyzkoušet, jak se cítí člověk, který má po pádu otřes mozku.

O hudební kulisu se postará DJ Egy. Program bude zakončen slavnostním vyhlášením vítězů ve 14:00, jehož součástí bude i tombola. A hlavní cena nemůže být nic jiného než kolo od tradičního partnera – značky Autor.

Kdy a kam na start? 19.9. 2020, start hlavního závodu v 10:00 z Bechyňovy ulice.
Podrobné info najdete ZDE

I Dámy podpořily ženský peloton a nakonec zanechaly na Author Pražské 50 výraznou stopu. Jak vznikla tato vítězná sestava si můžete přečíst v našem Blogu “Jak se peče úspěch”. 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková