Jenny Rissveds bude nově jezdit na kolech Ibis, její tým 31 se rozšiřuje

Jenny Rissveds představila novinky ve svém týmu….

Nové partnerství pro svůj tým získala švédská šampionka, podepsala spolupráci se americkou značkou IBIS Cycle. Zároveň se její tým rozrost o další členku, sedmadvacetiletou Linn Gustaffzon. Tým se zaměří na světové poháry UCI a také na šíření poselství, že cyklistika je více než jen závodění.

Olympijská vítězka z Rio de Janeira strávila víceméně celou svou kariéru na horských kolech Scott, od roku 2014 pak byla součástí prestižního továrního týmu po boku Nino Schurtera a dalších. Po zisku olympijského zlata se Jenny obrátil život naruby. Vedle pozitivních věcí, spojených se sportovními úspěchy ji potkala rodinná tragédie, kdy ji v jeden okamžik při autonehodě zahynuli oba dědečkové. K tomu přibyly i neshody se Švédským cyklistickým svazem. Tehdy dvaadvacetiletá Jenny opustila závodní scénu a dlouho se se vším psychicky srovnávala.

 

Svůj návrat ohlásila na začátku roku 2019 a podporu našla u značky Specialized, kdy ale nebyla součástí továrního týmu, nicméně americký výrobce ji, podobně jako další bikové osobnosti podpořil materiálně.

V letošní sezóně bude Jenny a další dvě členky uskupení Team 31 sedlat kola značky Ibis.

“Ibis ukazuje, že je připraven udělat krok jiným směrem, a to je přesně to, co jako tým hledáme,” řekla Jenny při ohlášení této spolupráce.
„Jsem velmi nadšená z tohoto partnerství a nadšená, že mohu pomoci posouvat sportovní průmysl směrem k něčemu zdravějšímu. Společně s Ibisem chceme příští generaci ukázat, že sport může být hravý, zábavný a bez tlaku, že je nejen o výhrách, prohrách a bojovné mentalitě. Sport je pro každého a my jsme rádi, že jsme konečně našli značku kol, která je ochotna se na tuto cestu vydat s námi.“

Jenny
Linn
Kelsey

Když se Jenny Rissveds v roce 2019 vrátila do soutěže po dvouleté přestávce, zdobilo její dres číslo 31. Tím odkazovala na článek 31 Úmluvy OSN o právech dítěte, který říká, že „každé dítě má právo na odpočinek a volný čas, na hraní a rekreační aktivity“.

Společně s Rissveds je v Team 31 mladá bikerka Kelsey Urban (23), členka amerického národního týmu a nově i sedmadvacetiletá cyklistka švédského národního týmu Linn Gustaffzon.

Trio se zaměří na závody světového poháru UCI, ale poslání udržet dětského ducha na kole zůstane ústředním bodem filozifie týmu.

“Naším cílem je ukázat, co je na sportu důležité, mělo by to být zábavné, zdravé, sport by měl budovat sebevědomí a měl by být pro každého,” řekla Gustaffzon.

Tým 31 bude jezdit a závodit na Exie, lehkém karbonovém závodním kole Ibis, které debutovalo v červenci loňského roku. Exie je první celoodpružené kolo kalifornské značky z uhlíkových vláken vyráběné výhradně ve vlastní režii.

Společnost Ibis Cycles, která byla založena v severní Kalifornii před 40 lety, má silné zastoupení na enduro MTB scéně, ale od poloviny 90. let, kdy podporovala řadu různých týmů, není hlavním sponzorem žádného cross-country týmu, řekl zakladatel společnosti Scot Nicol.

Tom Morgan, prezident Ibisu vidí v Teamu 31 perfektní příležitost poslat model Exie na závody.

„Když jsme navrhovali Exie, usilovali jsme o to, abychom vyrobili kolo schopné soutěžit na nejvyšší úrovni sportu – částečně proto, abychom ukázali, co umíme, ale také proto, že jsme velkými fanoušky závodů Světového poháru XC,“ řekl.

„Myšlenka sponzorovat Team 31 a Jenny vypadala jako fantazie – je to jedna ze sportovkyň, kterou jsme na závodech nejvíce obdivovali. Nejen kvůli jejím výsledkům v závodech, ale kvůli neuvěřitelné práci, kterou odvedla, aby upozornila na práva dětí.“

Team 31 uspořádal na začátku února tréninkový kemp v Santa Cruz, během něho měly členky možnost setkat se se zaměstnanci Ibisu, prohlédnout si novou továrnu Exie na solární pohon a projet se s jedním z místních středoškolských týmů.b

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková