Kalas představil unikátní dresy z kolekce Art of cycling

Kalas Sportswear ve spolupráci s Lukášem Tomkem alias Lukem Tomskim vytvořil limitovanou edici dresů…

Touha po výjimečnosti a originalitě stála u zrodu designu pro český amatérský tým CTW Cycling, jenž se zaměřuje především na silniční závody. Pro svůj návrh závodního oblečení se rozhodli oslovit ilustrátorské studio Tomski & Polanski, které tvoří uznávané duo nadšených výtvarníků Lukáše Tomka a Ilony Polanski, v jejichž portfoliu se nachází hned několik zajímavých ilustrací na cyklistickou tematiku. Společně se tak pustili do jedinečného uměleckého projektu, z něhož vzešla i tato nepřehlédnutelná kolekce ART OF CYCLING.

S nápadem vytvořit jedinečnou ilustraci, která by se dala přenést na cyklistické oblečení, přišel kapitán týmu CTW Cycling Petr Zikmund“Chtěli jsme propojit umění a sport – vytvořit něco, co tu není a co přiláká sportovce k umění a umělce ke sportu. Nakonec z toho vznikla taková umělecká galerie na kolech a z našeho dresu se stalo plátno. Ani na vteřinu jsme nepochybovali o tom, koho oslovíme k jeho přeměně v umělecké dílo. Tomski&Polanski namalovali obraz se vším, co na cyklistice milujeme,” uvedl Petr Zikmund.

Podle slov samotného autora Lukáše Tomka se na ilustraci ocitáme v krajině, na polní cestě, po které uhánějí závodící jezdci. V pozadí vidíme náznaky měst, konkrétně Prahu a Tábor. Oblohu zdobí tři pruhy, které odkazují na logo týmu CTW, a na nebi také vidíme havrana symbolizujícího vzpomínku na kamaráda z týmu, který umřel na rakovinu. Barevnost vychází ze žluté, kterou tým CTW vozil i dříve. Dres teď díky žluté taky trochu evokuje Tour de France, je výrazný, doplněný o moderní šťavnaté odstíny fialové, modré, růžové a oranžové. Celkově se jedná o velice výrazný a nepřehlédnutelný kousek.

Vytvořit umělecké dílo byla v tomto procesu výroby ojedinělého cyklistického oblečení první důležitá část. Ale pro autora pestré a vypracované ilustrace zůstávalo otázkou, co se s jeho výtvorem stane, jakmile bude grafika nasublimována na dresy a bundy. 

“Jedná se o krásný výsledek. Když mi ho poprvé Petr donesl ukázat, tak jsem z dresu nemohl spustit oči. Perfektní řemeslná práce z KALASU v kombinaci s naší ilustrací je velká čest pro naše portfolio. Už se těším, jak budu dres letos hrdě vozit na vyjížďkách. Pevně věřím, že budou všichni, jak tým CTW, tak KALAS dostávat pozitivní ohlasy a nezůstane tak jen u jednoho společného projektu. Už mám v hlavě několik dalších nápadů, které by se krásně vyjímaly na dalších dresech,” uvedl autor designu Lukáš Tomek.

Aby si kolekce ART zachovala svou ojedinělost, bylo vyhotoveno omezené množství dresů – 150 kusů, po jejichž vyprodání už nebude možné doobjednání. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vlastnit právě tento unikátní cyklistický dres s dílem od oceňovaného uměleckého ilustrátora Lukáše Tomka.

Dresy z kolekce Art of Cycling jsou k dispozici na e-shopu Kalas.

Zdroj, foto: TZ, Kalas sportwear

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková