Když chceš zrychlit a bavit se. Pohodář jménem Storm INT e70-29

Zrychlit přepravu po městě, bavit se v lehkém terénu a ušetřit peníze – to nabídne pohodář jménem Storm INT e70-29.

Sportovně střižený bike, v příjemné barevné kombinaci, která decentně naznačí, že jde o dámský model. Že se často pojí pojem „dámský model“ se sníženou horní rámovou trubkou? Ne každá holka to tak chce. STORM INT e70-29 lady osloví svoji univerzálností. Po městě vás proveze hladce, v lehčím terénu si taky užijete.

Motto značky Rock Machine, s kterou tvoří svoje kola je: „Nejdřív zábava. A pak zas zábava“. Pod tím si samozřejmě můžeme představit různé formy zábavy a zážitků, v závislosti na tom, zda jde o bike terénní a vysokozdvihý nebo hardtail.

V případě našeho modelu STORM INT e70-29 bude cyklistika majitelku bavit třeba proto, že je vybaven elektromotorem Sport Drive o síle 90 Nm. Baterie je plně integrovaná, její kapacita je 500 Wh a slibovaný dojezd je až 100 km. Samozřejmě v závislosti na vnějších podmínkách, stylu jízdy, povrchu.

Rychle městem, pohodově v lese

Kolo, které je v nabídce ve dvou velikostech M a L a obsáhne výšku postavy od 160 do 195 cm, má Fun Ride geometrii, která sází na kombinaci kratšího posedu, dobré ovladatelnosti i pohodlí. Pohodlí umocní i uzamykatelná vidlice se zdvihem 100mm a hlavový úhel 67 stupňů, při cestě městem vás nerozhodí žádný výmol, v lehkém terénu hladce přejedete přes kořeny.

Storm, postavený na hliníkovém rámu má devětadvacetipalcová kola, na kterých jsou nasazeny pláště WTB Nineline Comp, v šíři 2,25″. Tady stojí za zmínku vyseknout pochvalu výrobci obutí, který pláště vybavil reflexním páskou a zvýšil tak viditelnost, což se na silnici rozhodně hodí. Vzorek plášťů je jemný, s malým valivým odporem, takže ve městě, asfaltové či šotolinové cestě paráda. V terénu zpozorněte, svůj limit to má. Tak, jako vše.

Ten, co pomáhá

Motor SportDrive vznikl propojením holandských návrhářů a šikovnosti českých cyklistických specialistů z Kopřivnice, kteří vyladili software. Je každoročně inovován, model STORM INT e70-29 je vybaven jeho 4. generací. K dispozici je výběr ze 4 druhů dopomoci, včetně té velmi užitečné, kterou je „walk assistant“.

Síla motoru s pomocí našich nohou při jízdě podrží, i když se do cesty postaví hodně prudký kopec. Při jízdě je potřeba počítat s menším, zhruba vteřinovým zpožděním, a to jak při rozjíždění, tak i v momentě, kdy přestanete točit nohama. Jde jen o přivyknutí. V praxi jsme to vnímaly při rozjíždění jako pozitivní věc, rozjezd byl plynulý, nehrozilo žádné „vystřelení“ vpřed dvojnásobnou rychlostí.

Délka dobíjení baterie: na 50 % za 5 h, na 100 % za 7,5 h

Stejně, jako u jiných e-biků je lepší mít vyšší frekvenci šlapání, nad 80 ot/min a samozřejmě ideálně pěkně „do kulata“. Těžký převod je častý nešvar nezkušených cyklistů, kteří tím pak špatně využívají možnosti elektropohonu.

Tady jednoduchost oceníte. Ovladač a display – žádné zbytečné informace, co by rozptylovaly při pohodové jízdě

Bonusy navíc

 

Kdo preferuje pořádný městský tunning, tak bike je možné vybavit spoustou užitečných doplňků: nosičem, blatníky, zámkem, světly a stojánkem.

Z uživatelského pohledu je dobrou věcí i použití podsedlové objímky na rychloupínák. Když si v rodině střídá kolo třeba mamka s dcerou, je nastavení správné výšky sedla otázkou pár vteřin. Žádné hledání toho správného imbusu.

Pohodlné sedlo k tomuto typu kola sedí. WTB Coda má širší a dostatečně polstrovanou zadní část, kontaktní místo se sedacími kostmi. A to je věc, kterou díky kratšímu a vzpřímenějšímu posedu oceníte.

Náš testovací STORM dostal dokonale sladěný košík MAX1 na cyklistickou lahev. 

Bonusem je i cena, která je 52 990 Kč. Univerzální bike, který možná úplnému nováčkovi otevře cestu do světa cyklistiky. Ať už té městské, to když objeví spoustu výhod využití kola jako prostředku k vlastní přepravě, nebo té zážitkové, kdy díky e-biku bude blíž k přírodě.

Informace o dostupnosti,  jiných barevných variantách i dalších modelech s logem RM najdete na stránkách českého výrobce.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková