Sourozenecký double! První závod Bike Night v Hostivaři ovládli Monika a Patrik Lienertovi

První díl nočních závodů má překvapivé vítěze…

První závod již devátého ročníku Bike Night Series proběhl za luxusního počasí lesoparku v pražské Hostivaři. Tradiční trať doznala lehkých změn, díky nově zbudované sekci v zdejším mini bikeparku a také dočasně upuštěné Hostivařské přehradě. Závodníci si tak mohli užít zábavné klopenky a také se projeli v místech, která jsou běžně pod vodou. Pravda, díky těmto zážitkům přibyl jeden delší výjezd, ale kopce jsou kořením cyklistiky, což platí i pro noční cross country závody.

 

Oslňující peloton závodníků se pustil vstříc 5 okruhům (ženy a děti měli o okruh, resp. o dva méně) v 19:30 hod. Opět se tu sešla úžasná směsice cyklistů, přijeli vytrénovaní závoďáci, ale také požitkáři, kteří se už na startu netajili s tím, že se asi plného počtu okruhů nedočkají, protože je vítěz dostihne o kolo. Ale přijeli se hecnout a užít si připravenou trať.

Mezi závoďáky na čelních pozicích probíhaly boje hodné nejvyšší domácí soutěži. Na startu byli nejlepší s předchozích ročníků, kromě zraněného Vojty Sopouška, který tak dělat support své ženě Marianě a hlídal jejich dvě ratolesti. Jenže do závodu se zapojila sourozenecká dvojice Patrik a Monika Lienertovi a oba zvládli své premiéry mezi dospělými na výbornou. Do písmene naplnili citát: „Veni-vidi-vici“, na závodiště totiž přijeli 30 minut před startem.

Patrik Lienert se hned v úvodním okruhu zavěsil za záda jednoho z největších favoritů Lukáše „Hofi“ Hofmana, za nimi s menším odstupem bojovala dvojice Petr Kubelka a Milan „Blacky“ Černý. Trať se ale nakonec ukázala jako selektivní a tak do čtvrtého kola už každý z borců najížděl osamoceně.

Po hodině a 13 minutách slavil své vítězství talentovaný Patrik Lienert, který letos přestoupil do juniorské kategorie. O půl minutku zaostal Lukáš Hofman, třetí dojel Petr Kubelka.

Mezi ženami byl boj o vítězství jednoznačný – Monika Lienertová se usadila na čele od prvního okruhu a stíhající dvojici Nela Jedličková a Mariana Sopoušková, nedala šanci. Její náskok v cíli byl víc, jak dvě minuty.

Mariana Sopoušková, coby dvojnásobná maminka využila možnosti startovat v kategorii ženy-zkušené, která podporuje aktivní sportující matky a odnesla si tak z této kategorie vítězství. Na stupně tak doprovodila Moniku Lienertovou a Nelu Jedličkovou stálice nočních závodů Míša Matoušková.

Výsledky muži:

1.Lienert Patrik, ČED Bike Team 01:13:05.00
2.Hofman Lukáš, Ski a Bike Centrum Radotín     01:13:38.00
3.Kubelka Petr, Moondraker Racing Team 01:19:09.00


Výsledky ženy:
1. Lienertová Monika, Rexonix Kovo Praha          01:10:31.00
2.Jedličková Nela, MS Bike Academy Racing      01:12:57.00
3.Matoušková Michaela, BTK EURO BIKE Praha  01:19:17.00

Kompletní výsledky zde

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková