Parťák na celý den, to je CamelBak M.U.L.E Pro 14

Extra tip na dárek pro holky

V záplavě soutěžních dní s DNK Adventním kalendářem tady máme jeden extra tip na vánoční dárek, co holku bikerku rozhodně potěší. Je to už nějaký čas zapět, kdy jsme vám batoh CamelBak M.U.L.E. Pro 14 představily, tady je odkaz na video.

Jen ve stručnosti shrnutí základních parametrů. Jde o dámský batoh o obejmu 14 litrů, respektive nabízí 11l + 3l vodní rezervoár. Je ideální na celodenní vyjížďky. Pojme nářadí, pumpičku, duši, oblečení, peněženku, klíče, duši, telefon, svačinu, MP3 a přilbu. Nabízí také řadu praktických vychytávek.

M.U.L.E. Pro 14 v terénu

Objem, ale i samotný název batohu, respektive jeho iniciály odpovídají, kam s ním. M.U.L.E. totiž znamená Medium to Ultra Long Endeavors, takže tenhle parádní batoh má multifunkční využití na celodenní výlety, primárně na kole, ale třeba i na turistiku.

A právě při delších jízdách oceníte jeho funkčnost a drobné, ale užitečné vychytávky, s kterými výrobce pohrál.

Vyladěno pro holky

Pro holky je určitě velké pozitivum, že ramenní popruhy mají speciální tvarování, přizpůsobené právě ženským křivkám. Na pohled drobný detail, ale díky tomu vás nepronásleduje nepříjemné tření v oblasti ramen.

K dokonalému vyladění slouží možnost nastavit si přesně hrudní pásek. To je hodně moc důležité, protože každá z nás je různě rostlá a zároveň vnímáme i odlišně, jak vysoko je příjemné mít hrudní pás nastaven. Nejde totiž jen o jeho objem.

A další praktická věc, kterou oceníte tehdy, když budete používat batoh i s vodním rezervoárem. Jde o magnetický Tube Trap – díky němu si hadice bleskurychle připnete k batohu a věřte, že drží pevně, ať už dáváte jakoukoliv divokou jízdu. I pozice magnetu jde nastavit dle výšky a potřeb jezdkyně. Vyhrát si s tím, aby to opravdu padlo do ruky se vyplatí – pak je uchycení hadice opravdu záležitostí pár vteřin.

Impact Protector, to je to, oč tu běží

Ochrana, páteřák….slyšeli jste už mnohokrát, že? Výrobce počítá s tím, že i holky to umí v terénu pořádně rozjet, nebojí se nových, neprozkoumaných lokalit, a navíc jsou hodně zodpovědné k svému zdraví. Takže i dámský batoh M.U.L.E Pro 14 je kompatibilní s chráničem páteře Impact Protector. 

Jde o několik vrstev plátů z termoplastické pěny o rozdílné hustotě, které dokážou pohltit a rozložit náraz. Tenhle šikovný páteřák je úplně snadné vložit do speciální kapsy batohu, takže si ho můžete vzít pokaždé, když bude v plánu nějaký dobrodružnější výjezd. Lepší nepoužít, ale vědět, že je člověk chráněn.

Je tu ještě jedna věc, která rozhoduje o kvalitě batohu a ovlivní pak pocity z používání. Odvětrání na zádech. Za to patří CamelBaku palec nahoru. Systém Air Support Pro splňuje to, co se do něj očekává výborně. Nebudeme tu slibovat, že se při intenzivní jízdě právě na zádech nezpotíte, ale rozdíl oproti jinému batohu, kde není na tuhle záležitost pamatováno, je zřejmý.

Suma sumárum, dámský batoh M.U.L.E Pro 14 je skvělý parťák pro celodenní vyjížďky, pojme spoustu věcí, včetně zásoby vody, holky, co mají rády pořádek ocení i samostatné pouzdro na nářadí, kam se ale dají dát i úplně jiné „holčičí“ drobnosti. Za nás doporučujeme i na kratší jízdy než celodenky, i když se zdaleka nevyužije jeho kapacita. To, jak výborně sedí na zádech, má stahovací popruhy, propracovaný systém odvětrání i organizér, je zásadní důvod, pro jeho volbu.

Informace o dostupnosti i dalších variantách najdete na stránkách českého zastoupení Progress Cycle.

 

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková