Stálice v novém, to jsou bikové helmy Cratoni Allride a C-Flash

Dva zajímavé tipy na obohacení vaší jarní cyklovýbavy

O nutnosti nosit na kole helmu není třeba dlouze psát. Je skvělé, že obchody jsou plné rozmanitých modelů, takže se pro mnohé z nás staly helmy příjemným doplňkem, kterým si vylepšujeme náš cyklistických outfit. A co víc, když to jen trochu jde, v naší výbavě není jen jedna helma. Jiná nás chrání na silnici, jiná v terénu. A ani tady univerzálnost nemusí končit.

Dnes pro vás máme dvě helmy z letošní kolekce z dílny německé značky Cratoni, v upgradu a nových barvách.

 

Víte, že historie značky Cratoni sahá k roku 1985, tedy do doby, kdy nošení přileb nebylo až tak rozšířené?

Cratoni ALLRIDE

Tato helma je tu s námi už nějaký ten čas je, ale získala si obrovskou oblibu a tak ji německý výrobce má stále ve své nabídce, ale zároveň se snaží o drobná vylepšení. A tak současný model Allride splňuje požadavky na kvalitní a bezpečnou helmu náročných zákazníků.

 

Nová generace helem Allride je určena pro všechny, kteří holdují all moutain bikingu. Při jejím vývoji byl kladen důraz na vyvážený poměr mezi váhou a zároveň poskytovanou ochranou.

Má propracovaný tvar tak, aby poskytovala potřebnou ochranu hlavy včetně zátylku, zároveň nabídla moderní vzhled.   

Je vyrobená In-Mold technologií, váží díky lehké konstrukci pouze 270g. Potřebnou vzdušnost zajistí 13 ventilačních otvorů, které jsou profilované tak, aby podpořily proudění vzduchu kolem hlavy.

Tvar helmy Cratoni AllRide celkově působí kompaktním dojmem, což podpoří i štítek, která je odnímatelný.

Výrobce Cratoni sází u řady svých helem na patentovaný upínací systém RLS – Rapid Lock Systém. Bezpečné usazení na hlavě majitel zvládne jednou rukou a to díky stahovacímu kolečku, které je snadno ovladatelné i za jízdy.

.

Byť nejde o samozřejmost, potěší tu drobné reflexní prvky, ale především možnost připnout zadní blikačku přímo na zadní část helmy.

Modely Cratoni AllRide můžete vybírat z více barevných variant, námi představená přilba je v provedení Purple Metallic Matt a jde opravdu o povedený odstín.

Cratoni C-Flash

Druhý model s logem Cratoni je více univerzální, užijete ho jak v terénu, tak i při městské cyklistice. Díky nízké hmotnosti, která je 220 gramů (vel 53-56cm) získáte bezpečnou, ale i velmi pohodlnou helmu.

Ale není to jen o váze. Kompaktní, ale zároveň zřetelně odlehčený tvar s šikovně rozmístěnými 19 ventilačními otvory dělá z helmy Cratoni C-Flash favorita pro ty, kteří hledají sportovně střiženou a pohodlnou helmu, navíc za příznivou cenu.

Při pohledu zepředu jsou dominantní tři hlavní ventilační otvory, které vedou vzduch k hlavě tak, aby ji ochlazoval. Helmu, která je v uni sex designu a v osmi barevných provedeních ocení i ženy s dlouhými vlasy. Při konstrukci zadní části helmy výrobce myslel na ty cyklistiky, které mají dlouhé vlasy a nosí culík. Je tu dostatek prostoru pro jeho protažení a helmu i díky tomuto usadíte perfektně na hlavu.

Helmu Cratoni C-Flash zdobí menší štítek, který je odnímatelný, takže pokud vyjedete z města nebo na silnici a chcete více aero helmu, stačí štítek jednoduše sundat.

Samozřejmostí jsou antibakteriální výstelky, které lze i u výrobce dokoupit samostatně.

Ohledně prostoru pro culík už byla zmínka, výrobce pro vyšší komfort vytvořil stahovací systém tak, že si můžete nastavit tři různé úrovně polohy (výšky) podle svých potřeb.

Stejně, jako u předchozího modelu jsou na helmě reflexní prvky pro lepší viditelnost, přezka ráčnového typu je s podložkou brady a vlastní stažení je velmi snadné.

Helma Cratoni C-Flash svou univerzálností určitě osloví širokou cyklistickou veřejnost, která hledá bezpečí i pohodlí v jednom.

Obě helmy značka Cratoni nabízí ve dvou velikostech a mnoha barevných variantách, cena je 2299,- v případě modelu Allride, o 500 Kč víc zaplatíte za Cratoni C-Flash.

Informace o dostupnosti i dalších modelech najdete na stránkách českého zastoupení Schindler nebo prodejnách Mojekolo.cz.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková