Nejlepší světové týmy žen se sešly na Philadelphia Cycling Classic

Tak opět něco pro příznivce TOP závodního světa ženské cyklistiky. Report o závodě a hlavně pěkné video, co dá “ochutnat” něco z atmosféry světového poháru….

Zatím co česká děvčata o uplynulém víkendu závodila v Německu a na Českém poháru, absolutní světová elita se sešla na 6. závodě UCI World cup, tentokrát v USA .  Závodnice ze šestnácti profesionálních teamů se utkaly na 115km dlouhé trati , skládající se ze 6 okruhů. V každém z nich na závodnice čekal nejen obávaná 800m dlouhý kopec Manayuk s místy až 15% stoupáním, ale i technický průjezd městem s množstvím zatáček a úseky na kostkách. I z toho důvodu se od začátku jelo velmi aktivně a o časté úniky nebyla nouze.
Týmy favoritek musely opravdu tvrdě pracovat, aby vytvořily pro své lídry dobrou výchozí pozici do závěrečných kilometrů. Zejména pro team Boels Dolmans to bylo obtížné, protože nastoupil pouze se čtyřmi závodnicemi místo obvyklých šesti. Na vrcholu posledního stoupání pak měla nejvíce sil Lizzie Armistead. Přespurtovala druhou Italku Elisu Longo Borghini a třetí Bělorusku Alenu Amialiusik ” Nebylo to podle našeho týmového plánu. Měli jsme pomoci Eve Stevens, ale ta v nájezdu do posledního kopce zůstala vzadu, tak jsem to vzala na sebe” řekla šťastná vítězka v cíli. Jihoafričanka je také vedoucí závodnicí celkového hodnocení seriálu.” Je to vždy hezké závodit v dresu vedoucí závodnice. To se povede jen několikrát za kariéru. Jsem hrdá že ho mohu nyní nosit” Skvělou atmosféru i náročnost závodu si můžete ochutnat na tomto videu

Před startem ještě zazněla hymna USA….
Závod měl skvělou diváckou kulisu a těšil se zájmu médií

Autor: Kaja P.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková