Velká pardubická letos i pro DÁMY na kole !

Týden po legendárním dostihu se otevřou brány pardubického areálu znovu – a tentokrát i poprvé pro bikery. Chystá se premiéra závodu horských kol. A závodit se bude nejen na kole, na své si přijdou i běžci nebo ten, kdo má rád koloběžky. Zaškrtněte si datum 17. října.

Hledáte výzvu ? Zkuste trojboj !
Po čtyřech letech se vrací do zdejšího areálu Agrofert parku tradiční běh – nyní New balance Velká pardubická cross-country chystá už 46. ročník. Hlavní závod je poctivá krosová desítka, na kratších tratích závodí mládež.

A hned vzápětí odpoledne odstartuje také závod horských kol –  GT Velká pardubická cross-country MTB.
„Líbí se nám to spojení dvou atraktivních závodů. Na závodišti bude pěkně živo po celý den,“ říká Michael Skalický, místopředseda představenstva a ředitel Dostihového spolku, sám bývalý biker.
Kola na Irské lavici i lesíku
Jakou trať bude mít závod horských kol ? Jeden okruh měří 6 900 metrů, stejně jako trať dostihu. Vede zpoza hlavní tribuny okolo paddocku přes valy podél závodiště. Pak zamíří do lesíka, okolo Irské lavice oranicí k technickým sekcím, znovu přes valy a další překážky včetně Malého vodního příkopu. Závěrečný finiš v cílové rovince, kde si užívali triumfy Železník, nebo žokej Váňa.

Bikeři mohou vybrat trať na 2 kola (13, 8 km) nebo 4 kola (27, 6 km). „Bude technicky náročná i za sucha, natož pokud zaprší. Na druhou stranu bezpečná, takže si na ni mohou troufnout všichni cyklisti,“ slibují pořadatelé.

Na rozjetí koloběžka…
Pokud patříte mezi multisportovce, můžete se zapsat i do trojboje, který obnáší běh (10 km), MTB (13, 8 km) i doprovodný ranní závod koloběžek (13, 8 km).

Termín, unikátní trať i perfektní zázemí nabízejí opravdu zajímavé zpestření závěru závodního roku. Přijedou známá jména i hobby jezdci. Po celý den bude otevřeno sportovní expo. V banku budou zajímavé ceny!

Další podrobnosti ke všem závodům vypustí pořadatelé postupně, ale  už teď se můžete registrovat na www.sportt.cz

Autor: Kája P.

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková