Lipovské stezky – vychutnejte si podzim na nových trailech v Jeseníku

Nedaleko všem již známých Rychlebských stezek vznikla další trailová oblast. Městečko Lipová-lázně tak nebude spojováno jen s relaxačním pobytem, ale i jako místo, kde si kolo užije skutečně celá rodina. Lipovské stezky vás budou bavit….

Lipovské stezky se skládají ze dvou částí. První se nachází na louce nad hotelem Helios, kudy vede celkem 4,7 kilometru trailů – dva modré a jeden černý společně s mírným stoupacím trailem, který je navržený tak, aby jej zvládly i děti.

Druhá část Stezek o celkové délce 3,5 kilometru je postavena v lese pod nedalekým vrcholem Toč, kudy vede jeden červený a jeden modrý trail a stoupák, ke kterému se snadno dostanete značeným transferem z louky nad hotelem.

Lipovské stezky tak nabízejí pestrou škálu trailů v obtížnosti od Vidnavského okruhu až po Superflow na perfektně upraveném hladkém štěrkovém povrchu a zpřístupňují tak trailové ježdění jak jej známe z Rychleb i rodičům s dětmi, kteří v Lipové-lázních najdou také odpovídající zázemí – parkování a ubytování přímo u trailů společně s wellness, bazénem, tenisovými kurty a dalšími možnostmi vyžití pro celou rodinu.

IMG_0516

Přestože jsou Lipovské stezky celkově méně náročné, zůstávají věrné svému předobrazu v horách o 16 km dál na sever – rozpoznáte v nich rukopis Pavla Horníka, který je naprojektoval. Na stavbu pak dohlíželi a Lipovské stezky shapovali zkušení rideři a trailbuildeři Ondra Hoigr a Mira Kopecký – autor dirtů Zahrádka.

Rychlebské stezky jsou zároveň provozovatelem Lipovských stezek – postarají se o jejich údržbu a od příští sezóny v Lipové-lázních otevřou plnohodnotné trail centrum – můžeme se tak těšit na infocentrum s půjčovnou kol tak, jak je známe ze Základny.

Lipovské stezky byly zbudovány na základě projektů hotelu Helios a obce Lipová-lázně, podpořených evropským Regionálním operačním programem Střední Morava.

Autor: TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková