Ponožky nejen na nožky – tip, jak uložit kolo v bytě

Nevíte, co se špinavým kolem po vyjížďce, když ho musíte uložit do bytu ? Strčte ho do ponožky ! Jeden vtipný nápad, jak rychle a elegantně ukrýt umazané kolo…alespoň na chvíli, než se s ním dostanete k myčce….

S podzimním sychravým počasím se nám asi bude čím dál častěji stávat, že s vyjížděk se nebudeme vracet úplně čistí. Ti z vás, kdo skladují svá kola v bytě, tak řeší často stejnou otázku: kam s ním? Řešením je Velo Sock. 

 

Lotyšský start-up Velo Sock přišel s doplňkem, který nadchne nejen všechny pořádkumilovné cyklisty. Každý z nás, kdo skladuje kola v interiéru svého bytu, si jistě klade otázku jak kolo v bytě uložit aniž by z něj opadávala špína, která se na kola i rám bicyklu dostává při jízdě. A Velo Sock tomu dává i styl.

 Velo Sock je stahovací vak, do kterého můžete uložit jakékoliv kolo a udržet zároveň prostory svého bytu v čistotě. Možná vám to nepříjde jako kdovíjaká novinka, ostatně my také používáme například pro transport kol v kufru auta stará elastická prostěradla, kterými lze kolo celé obalit. Ale lotyšská firma dává tomuto praktickému doplňku jiný rozměr především jeho grafickým zpracováním. Velo Sock bude k dispozici v několika různých barvách a vzorech.

Nejen pro úschovu kola v bytě nebo transport autem. Velo Sock se hodí také pro přenášení kola například po schodech nebo transport výtahem, kde už po vás nebudou zůstávat černé fleky na omítce pokud zavadíte pláštěm o zeď. A nebo v prostředcích městské hromadné dopravy.

Díky barevným variantám si můžete vybrat takový vzor, který se vám bude hodit do bytu, a z kola bude rázem umělecké dílo. Zatím je v nabídce 14 designů pro dospělé a 8 pro dětská kola. Velo Sock je možné prát v pračce, díky použitému materiálu (90 % polyester, 10 % Spandex) je elastický, odolný a po vyprání návlek rychle schne. Když jej zrovna nepotřebujete, můžete jej sbalit podobně jako spacák do malého transportního obalu.

Na Kickstarteru projekt neuspěl, jeho tvůrci vybrali méně než chtěli. Přesto si jej můžete na e-shopu firmy pořídit, a to za 50 Euro (poštovné do ČR je zdarma). Je to výrazně více, než na kolik vás vyjde staré elastické prostěradlo, ale výrazně lépe to vypadá…
více info na https://velosock.com/

Autor: Kája P
Zdroj : kolo.cz

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková