Závod ve Střeni- rozlučka Pavlíny Šulcové

Holky , slečny a dámy na kole středem veškerého dění ? Ano, takovou podobu bude mít sobotní závod O pohár vesnice Střeň.

Jak už jsme vás před časem informovaly,  závod ve Střeni bude rozlučkovým pro českou reprezentantku, Pavlínu Šulcovou. Hlavní organizátor, a také mecenáš ženské cyklistiky, Michal Frantík, věří, že se na start postaví řada jejích bývalých i současných cyklistických kolegyň a tak se povede vytvořit důstojnou a nezapomenutelnou kulisu.

Závodit budou ženy, muži i děti
Pro muže bude vypsána jedna kategorie, a to open. Ženská kategorie bude rozdělená jak pro regostrované závodnice, tak i pro amatérky nebo kategorii masters. Na start mohou přijít i ti nejmenší, tedy děti všech věkových kategorií.

Závod se koná v okolí vesnice Střeň ležící v Litovelském Pomoraví na Olomoucku. Je situován do centra této malebné vesnice. Tato exhibice je tentokrát závodem po místních asfaltových komunikacích. Předpověď počasí slibuje ideální podzimní den, tedy lákadlo i pro diváky.

A jaké jsou pocity hlavní aktérky dne ? Krátky rozhovor udělal s Pavlínou ředitel závodu, Michal Frantík.

1. Jak se těšíš na svůj poslední závod v Tvé kariéře?

Pavlína: Ješte si to asi nějak neuvědomuju,že jedu poslední závod, ale těším se na přátele co tam budou na samotný závod ani ne…bude to bolet jelikož už měsíc a půl na kole nejezdím….

 2. Jaká byla tvá kariéra sportovce?

Pavlína: Má kariéra byla uspěšná i neúspěšná. Ráda zavzpomínám na ty krásné okamžiky, když je sportovec opěvován, ale těžké i chvíle které ke sportu patří a posouvají Vás dál. Děkuji všem kteří mi umožnili tento krásný kus života zažií!!!

 3. Jakého výsledku si nejvíce ceníš?

Pavlína: Nejvíce si cenním 1. místa na silnici MČR  a 4 místo XCM na ME

 4. Vzpomeneš,  který závod byl nejtěžší?

Pavlína: Na těžké závody zapomínám, bolest je krutá,ale když je za ní úspěch, tak  to přebolí.. Nejtěžší závody jsou když Vám to nejede, trápíte se a cíl je daleko. Nemám v paměti nejtěžší závod!

5. Těšíš se do Střeňe a koho by jsi pozvala ?

Pavlína: Do Střeně se moc těším…díky Michale Frantíku,že jsi tento závod uspořádal…sejde se tam skvělá parta lidí a asi už naposledy. Doufám ,že si to maximálně užijete.

Velký ROZHOVOR o dvojím životě sportovkyně a maminky Pavly si přečtěte ZDE

Závody dětí startují ve Střeni v neděli v 10 hodin, od 13.00 se představí fanouškům muži v kategorii open a od 14.00 jedou svůj závod ženy společně s juniorkami.

Vice informací najdete na webu závodu, nebo na Facebooku.

Autor: Kája Polívková
Zdroj: TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková