Víkendové ohlédnutí – cyklokros 3x jinak

Kola se točí i v předvánoční čas….nejinak tomu bylo i tento víkend, který věnujeme cyklokrosu a třem ženám….

Karla Štěpánová to v Brně umí

karla štěpánová

Sobotní den patřil cyklokrosařům, v Brně se  jel již desátý díl tzv. malého ToiToi  cup, který je vypsán pro mládežnické kategorie a elitní ženy.  Při neúčasti naší současné jedničky, Pavly Havlíkové se otevíral prostor pro boj o cenné vítězství dalším závodnicím.  To pro sebe překvapivě nezískala favorizovaná Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny), naopak se  musela sklonit před výkonem bikerky Karly Štěpánové(KONA Cycling Point). Té zdejší trať sedla a nakonec proťala cílovou pásku o 9 vteřin dříve, než Mikulášková. Na Brno bude Karla vzpomínat jen v tom nejlepším, dokázala zde totiž zvítězit letos i v ČP horských kol. Třetí místo patřilo Denise Lukešové (ČEZ Cykloteam Tábor),která  zaostala o čtrnáct vteřin a letos poprvé vybojovala stupně vítězů.

Pavla Havlíková v Belgii opět čtvrtá

12241255_480523962135648_261417114188885182_n


V neděli se uskutečnil třetí díl prestižního cyklokrosového seriálu Bpost bank Trophee. Na startu nechyběla ani Pavla Havlíková, čerstvá držitelka titulu Cyklokrosař roku 2015. Stejně jako minulý týden při SP v Koksijde, skončila v belgickém Hamme těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě.  Trojice nejlepších byla od Pavly odskočená o víc jak půlminutu. I tak si Pavla svým výkonem přidala dobrý “zápis” do celkového hodnocení tohoto seriálů, kde se sčítají časy za jednotlivé závody. Z vítězství se radovala britská mistryně Helen Wyman, když odrazila nápor domácí závodnice, Sanne Cant, jíž bouřlivě povzbuzovali belgičtí fanoušci. Bronz patří Nikki Harris. Další závod  se jede příští týden, v belgickém Essenu.

Sbohem cyklokrosová sezóno, oznámila smutně Pauline Ferrand-Prevot

pauline-ferrand-prevot-championne-du-monde_0

Úřadující mistryně světa v cyklokrosu Pauline Ferrand-Prevot utrpěla ve čtvrtek při tréninku pád, který přeruší její závodní sezónu. Zlomeninu tibiálního plateau bude Pauline podle lékařů léčit nejméně 6 týdnů. Třiadvacetiletá závodnice přesto neháže flintu do žita a když to jen trochu půjde, pokusí se dle svých slov startovat na lednovém mistrovství světa v cyklokrosu, kde by měla obhajovat titul. Tým Rabo-Liv má tak na seznamu „nezávodících“ hned dvě své hvězdy, vedle Prevot stále i  Marianne Vos, která sice již začala trénovat, ale velmi zvolna, aby doléčila následky  přetrénování.
Všichni fanoušci sympatické Pauline věří, že jí zranění nezkomplikuje její snahu vybojovat tři medaile na OH v Riu – kromě silničního závodu a horských kol se mínila zaměřit i na časovku.

Autor: Kája P.
Foto: mtbs, archiv DNK

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková