Král cyklistiky je Zdeněk Štybar. Na pódiu byly i dámy…

Králem cyklistiky se stal sympaťák Zdeněk Štybar. A jak si vedly ženy? Máme malé královny….

Včera večer byl v kongresovém centru PVA Expo Praha Letňany korunován  Král české cyklistiky a podle očekávání se jím stal Zdeněk Štybar. Vedle absolutního pořadí se ale vyhlašovaly také vítězové jednotlivých disciplín a ve třech z nich se prosadily ženy.

unnamed
Mezi oceněnými bikery byla i Jana Bártová (vlevo) a Barča Průdková (vrpavo)

Koncentrace cyklistických hvězd, od těch aktivně závodících až po legendy, co sbíraly světové tituly před lety, uvolněná atmosféra s vtipným moderátorským duem Bárou Černoškovou a Tomáše Jílkem, hudební kvartet Bridge Band, to vše bylo k vidění na včerejší slavnostním večeru. Na pódium vystoupili nejen vítězové jednotlivých cyklistických disciplín, ale také medailisté z evropských a světových šampionátů. Za velkého potlesku byli uvedeni do Síně slávy dvě významné osobnosti české cyklistiky, Pavel Doležel a Pavel Vršecký.  Slavnostně byl zástupkyní zn. Prazdroj předán šek patronovi akce „Birell jízda pomáhá“,  Jiřímu Ježkovi ( resp. jeho ženě, která ho zastupovala),  částka přes 500 tis Kč putuje na nákup  handbiků.

Síň slávy rozšířily dvě jména: Pavel Doležel a Pavel Vršecký
Do pomyslné Síně slávy vstoupili Pavel Doležel a Pavel Vršecký

Pavla Havlíková ovládla kategorii cyklokros, prosadily se i další ženy
Po řadu let vévodili cyklokrosové kategorii muži a zcela právem, pravidelně vozili z velkých akcí medaile. Letos tomu tak nebylo, naopak se čím dál více prosazují české reprezentantky.  Pavla Havlíková měla již několik pěkných výsledků v minulé sezóně, letos se jí daří ještě lépe. Po zásluze tak byla vyhlášená jako nejlepší závodník v kategorii cyklokros. Cenu za ní přebral její trenér, Miloslav Holosi, Pavla se z důvodu závodních povinností omluvila
Bikros a trail – domény dívek ?
Pokud budeme hodnotit z hlediska úspěchů, tak ano.  Kategorii bikros ovládla destinásobná mistryně ČR, Aneta Hladíková, která získala na Evropských hrách v Baku bronzovou medaili.
Trial nepatří mezi sporty, které jedou na vlně divácké sledovanosti. Umění závodníků za to ale stojí. To potvrdila i sympatická biketrialistka, Marie Křivová, která na evropském šampionátu skončila těsně pod stupni vítězů a na MS byla šestá. To jí vyneslo titul nejlepší české trialismy v letošním roce.

Úspěšná bikrosařka, Aneta Hladíková

Potlesk pro Průdkovou, Kaňkovskou a Bártovou.
V rámci Krále cyklistiky jsou za své úspěchy oceněni všichni medailisté z ME a MS. A tak si potlesk přítomných užila i bikerka Barbora Průdková, která získala ve štafetě evropského šampionátu bronzovou medaili, nadějná Sára Kaňkovská, která se pyšní bronzovou medailí z juniorského dráhového mistrovství světa. Třetí dámou pak byla Jana Bártová, evropská šampionka v downhillu, která zároveň tuto kategorii horských kol, v cyklistické anketě vyhrála.

Výsledky všech kategorií, v kterých dominovali muži, najdete na www.mtbs.cz

Autor: Kája P.
Foto: Jan Němec

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková