ČEZ BIKE PRAGUE SE POJEDE 11. ČERVNA 2016

Bikový maraton, kde se loni sešly i Dámy, už má svůj pevný termín. Zapište si do diáře….

Už 11. června 2016 se pojede pátý ročník závodu ČEZ Bike Prague, kde se závodníci mohou opět rozhodnout až přímo na trati, jestli pojedou trasu na 65, nebo 35 kilometrů. Ostřílení bikeři i ti, co si pojedou na pohodu, už můžou začít trénovat. Registrace za zvýhodněné startovné budou spuštěny už brzy.

Startovat se bude stejně jako loni u obchodního centra Galerie Butovice. Závodníci se podívají do Prokopského údolí, ti na delší trase až k vysílači Cukrák. Užijí si náročné sjezdy i pár brodů. Zkrátka nepřijdou ani ti nejmenší bikeři, pro které jsou přichystané trasy od 350 metrů až po 3 kilometry.

„Jsme rádi, že ČEZ Bike Prague si buduje tradici, a letos tak vypukne už pátý ročník. Závod každoročně láká více a více závodníků, a to jak z elitních řad, tak i těch, kteří si vyjedou jen občas a chtějí jen zkrátka okusit atmosféru závodu.,″ říká David Douša z agentury RAUL, která závod organizuje.

Závod ČEZ Bike Prague je výjimečný především tím, že si až na trase mohou závodníci zvolit, zda pojedou kratší, nebo delší variantu. Vítěz loňského závodu na 35 kilometrů Jan Písař využil této unikátnosti ČEZ Bike Prague a délku trati si vybral až v průběhu závodu. „Vzhledem k tomu, jaké bylo v den závodu horko, jsem využil volby až přímo na trati a rozhodl jsem se pro kratší variantu, abych se zbytečně netrápil. Je super, že tu taková možnost je. Závod jsem jel už dvakrát a moc se mi líbil, tak snad mi to vyjde i letos,“ říká Písař.

Na závod si každoročně najde cestu kolem 1 700 závodníků všech věkových kategorií, z různých koutů republiky, a dokonce i ze zahraničí. Organizátoři věří, že letos by se mohla i prolomit dvoutisícová hranice účastníků.

O pátém ročníku už přemýšlí i herec Jiří Langmajer, který se poprvé na start ČEZ Bike Prague postavil loni. „Jel jsem tu kratší trať a byl se svým výkonem spokojen. Jel jsem si hlavně na pohodu a rozhodně jsem neplánoval závodit. Pokusím se ale tentokrát zamakat a zkusím těch 65 km,“ řekl herec a také velký bikový nadšenec Jiří Langmajer.

Registrace budou spuštěny nejpozději 1. března na stránkách závodu www.bike-prague.cz. Nejvýhodnější startovné budou mít ti, co se stihnou přihlásit co nejdříve. Ve dvou se to lépe táhne, a to i na ČEZ Bike Prague! Při registraci dvou a více osob budete mít startovné ještě levnější! Začněte pomalu sestavovat Tandemy pro dvojice nebo Slow motion týmy s neomezeným počtem členů, abyste mohli zabojovat nejen v individuálním závodě, ale i v týmových soutěžích.

Sledujte webové stránky www.bike-prague.cz i Facebook a nenechte si ujít novinky, které se v pátém ročníku ČEZ Bike Prague chystají.

Autor: TZ

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková