Když sport spojuje a pomáhá. Cesta za snem a Nezastavitelní

Představujeme dva projekty, kterých se můžete zúčastnit a svým pohybem pomoci druhým i sobě….

Jak se budete cítit po aktivně a sportem vyplněném dni, kdy navíc pomůžete ještě někomu druhému? Jistě zbytečná otázka. Dnes představujeme dva projekty, akce, které jsou právě na podporu handicapovaných. První akce se koná již tuto neděli, je situovaná k hlavnímu městu a nepůjde tu jen o cyklistiku. Organizátoři lákají například na večerní koncert Divokého Billa.

Cesta za snem

Tým občanského sdružení Cesta za snem připravil letos zajímavou akci s názvem Okolo Prahy napříč handicapy. A protože je Praha letos hlavním evropským městem sportu, projekt chce dokázat, že všichni společně můžeme objet v jednom dni Prahu a ukázat tak, že jsme jeden tým, jedna společnost, a že táhneme za jeden provaz! Zasportovat si můžete již tuto neděli 29. května – cílem 90km okruhu bude Letná, kde se odpoledne koná také Běh pro Paraple a večer to rozjede skupina Divokej Bill.

66c2910b-096c-4394-b097-ae9a497d8278_1316_608_fit

Úsek bude rozdělen na etapy, stačí si vybrat, která se vám bude líbit. Cílem 90km okruhu je Letná, kde bude od 14:00 probíhat Běh pro Paraple a večer to rozbalí skupina Divokej Bill. Připojte se a podpořte jízdou na kole názor, že sport je pro každého, stejně jako místo v naší společnosti. Zapněte si aplikaci EPP a společně vyjeďme novou počítačovou učebnu pro Centrum Paraple!

Startuje se v 7:30 u Mánesa na Praze 1, následuje spanilá jízda centrem Prahy a pak už jednotlivé etapy kolem hlavního města. Přidejte se, jak uznáte za vhodné, na kolik se cítíte, jak máte čas a chuť. Na kole, na handbiku, tricyklu, s kočárkem, na inlinech či na koloběžce…

Nezastavitelní

Projeli jste v loňském roce někde Birrel bránou? Pokud ano, pomohli jste, každý průjezd se přepočítal na peníze a ty  pak putovaly na postižené,na nákup speciální sportovní výbavy.  A tato akce odstartovala i letos.

1_1_birell-jizda-2015-v

Celkem 11 handicapovaných lidí bylo do letošní soutěže „Nezastavitelní“ vybráno komisí, v čele s paralympionikem , Jiřím Ježkem.

Všech 11 vybraných lidí spojuje jedno : potkala je zákeřná nemoc nebo těžký úraz. I přesto se nevzdali a navzdory handicapu chtějí sportovat. Jsou Nezastavitelní. Komise vybírala z 63 přihlášených.  11 Nezastavitelných teď věří, že se dočkají vysněných handbiků, monoski nebo třeba sledge běžek.

Jiří Ježek je patronem akce, ale také velkou motivací...
Jiří Ježek je patronem akce, ale také velkou motivací…

Zpátky na stezky, sjezdovky i do vody. Lidé mohou pomoct Nezastavitelným svým pohybem napříč celým Českem a Slovenskem. A to úplně jednoduše. Stačí během letošního roku projet či projít pod speciální bránou. Ta bude umístěna na atraktivních místech, na kterých lidé aktivně tráví volný čas.

Seznam míst kde bude brána umístěna lze najít na www.nezastavitelni.cz

Autor: TZ /Kája P.

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková