Amgen Tour of California. Marianne Vos ochutnala své první vítězství

Ženský světový peloton cestoval do Spojených států, aby souběžně s muži absolvoval osmé kolo UCI Women‘s WorldTour 2016. Amgen Tour of California byl druhý etapový závod ze série a vůbec první seriálový závod v Severní Americe.

Čtyřdenní závod Tour of California byl pochopitelně  skvěle obsazen americkými závodnicemi .  Některé výborné Evropanky sice do USA neodcestovaly, což ale nijak nesnižuje vítězný výkon Megan Guarnier (Boels Dolmans Cycling Team), ta se stala první Američankou, která letos vyhrála závod  UCI Women‘ s WorldTour. Americká šampionka  vyhrála hned zahajovací etapu  a žlutý dres vedoucí závodnice si udržela až do cíle.

13240664_581940111968715_3351826167040159187_n

Součástí etapového klání byla i atraktivní časovka družstev, kterou překvapivě ovládl americký tým Twenty16 RideBiker,  před favorizovaným Boels-Dolmans.

Etapové vítězství ukořistila i mnohonásobné mistryně světa, Marianne Vos (Rabo Liv Woman Cycling Team), která se vrací do světového pelotonu po roční pauze. Ve sprintu třetí etapy finišovala na prvním místě.

VOS

Závěrečnou  etapou bylo kritérium,  ve kterém nebyla nouze o dramatické boje i pády,  vítězství nakonec patřilo nizozemské závodnici Kirsten Wild, z týmu Hitec Products.

Jedenatřicetiletou Američanku  Megan Guarnier úspěch v Kalifornii  katapultoval na první místo v průběžném pořadí  UCI Women‘ s  WorldTour žebříčku a s 504 body je před Emmou Johansson (Wiggle High5) s 398 body.  Dosud vedoucí  Britka Lizzie Armitstead v Kalifornii nestartovala a klesla tak na celkové třetí místo (368 b).

13240090_581940521968674_837515187605977181_n

Po osmi kolech  UCI Women‘s  WorldTour mají závodnice v nohou  1352.4 závodních kilometrů, další závod světové série se jede od 15. do 19. června, ve Velké Británii.

Autor: Kája P.