Česká juniorská mistryně na nejlepší nestačila, v časovce dojela 14.

Dnes jediná ženská zástupkyně českých barev Kristýna Burlová absolvovala na evropském šampionátu časovku. „Bylo to hodně náročné, hlavně kvůli délce, protože jsme jeli také 26 km, zatím co na domácím mistrovství to bylo jen 11km…

Den po skončení domácího šampionátu se zapojili čeští reprezentanti do boje o silniční tituly starého kontinentu. Evropský šampionát hostí francouzské městečko Plouay a program dnes zahájil závod proti chronometru, a to všech šesti kategoriích: juniorů a juniorek, U23 a elitních žen a mužů.

Mezi ženskými kategoriemi jsme měly jedinou zástupkyni, úřadující mistryni republiky Kristýnu Burlovou. Ta strávila na trati dlouhé 25,7 km necelých jedenačtyřicet minut, což stačilo na 14. místo.

„Bylo to hodně náročné, hlavně kvůli délce, protože jsme jeli také 26 km jako všechny ostatní kategorie a oproti například MČR, kde jsme jely pouze 11 km, to bylo hodně dlouhé. Ani profilově nebyl závod úplně lehký. Začátek se mi jel celkem dobře, pak ale přišla menší krize, ze které mi chvíli trvalo se dostat. Každopádně se mi ale dneska nejelo nejlépe, takže to nakonec stačilo na to 14. místo. Na druhou stranu, časovky mi nikdy moc nešly, takže z výsledku smutná být nemůžu. O to víc se ale těším na páteční závod s hromadným startem,“ popsala závodnice Dukly Praha své pocity.

Nejrychlejší juniorkou byla Nizozemka Elise Uijen, která zvládla trať o tři a půl minuty rychleji, než česká reprezentantka. Velmi pěkný výsledek zajela mladá slovenská cyklistka Nora Jencusová, když na vítězku ztratila 2 minuty a 23 sekund, což stačilo na 8. místo. 

Kristýna Burlová při rozjíždění

Elitě vévodila Anna van der Breggen

Titul v Elitě získala po dominantní jízdě nizozemská všestranná cyklistka Anna van der Breggen, když tratí prolétla za 34 minut a 3 sekundy. Loňská vítězka Ellen van Dijk se musela spokojit se stříbrem, na svou krajanku ztratila 30 sekund.  O další téměř půlminutu pomalejší byla na třetím místě Marleen Reusser (Švýcarsko).

Radost v českém táboře vypukla po závodě juniorů, nejlepší časovku totiž předvedl Mathias Vacek a získal titul mistra Evropy.

Evropský šampionát pokračuje ve středu hromadným závodem žen do 23 let, kde budeme mít na startu Veroniku Jandovou a Petru Ševčíkovou.  Čtvrtek pak patří elitním ženám, kde uvidíme český trojlístek: Nosková, Machačová a Bajgerová, v pátek se postaví na start opět osamocená juniorka Kristýna Burlová.

Kompletní výsledky zde

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková