Naděje na účast žen na OH v Riu? Divoká karta!

Včera byl uzavřen žebříček národů, kvalifikovaných na OH v Riu. Pro naše holky to nedopadlo….

Ke včerejšímu dni byl uzavřen olympijský žebříček národů, určující startovní místa na Olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiru. Světový pohár v Albstadtu mohl ještě mnohé změnit a také v určitých případech změnil. České bikerky na olympijský start nedosáhly. V žebříčku skončily osmnácté, tedy jedno místo za postupem, chybělo 148 bodů a to nakonec nikoliv na Švédky, které poskočily o příčku vpřed, ale na sedmnácté Srbky.

“Je to pochopitelně velká škoda, ale zatím je to jen žebříček. Uvidíme, jak budou místa na OH alokována. Holky dělaly, co mohly, Katka už vloni chtěla skončit, ale rozmyslela si to hlavně kvůli mistrovství světa v Novém Městě, bohužel ani její letošní pomoc nestačila. Budeme samozřejmě žádat UCI o přidělení mimořádného místa pro Katku, což by vzhledem k tomu, že se jedná o závodnici světové desítky, nemuselo být úplně bez šance,“ uvedl reprezentační kouč, Viktor Zapletal, jenž už se připravuje se závodníky na další díl SP ve francouzském La Bresse.

_MG_9207
Katka Nash patří mezi výjimečné sportovkyně, které byly na zimních i letních OH. Vyjde i Rio?

Situace s přidělováním míst je ale natolik složitá, že osmnácté místo v žebříčku nemusí nutně znamenat konec nadějí. Roli totiž hrají další atributy jako hostitelská země, vítězové kontinentálních šampionátů Ameriky, Afriky, Asie a Austrálie. Jisté je jen to, že na startu se může objevit jen 30 žen a 50 mužů.

Rozhodující datum je 1.6., kdy UCI sdělí přesné počty účastnických zemí a míst.

Více info ke kvalifikaci mužů i pořadí národů na partnerském webu: mtbs.cz

Autor: Kája P.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková