EUROBIKE 2016 – setkání s Jenny, Women´s area a další střípky DNK

Eurobike jede dál a s ním i naše příspěvky pro vás….

Naše výzvědy a sbírání zajímavostí z veletrhu  Eurobike pokračovaly i další den, ale než zpracujeme spousty fotek, je tu DNK focus, v kterém jsme vybraly pět extra zážitků.  V posledních letech je v cyklistickém průmyslu čím dál více pamatováno na ženy, což se projevuje nejen v nabídce mnoha firem, které prezentují samostatné dámské expozice, ale trend se promítá i do dalšího doprovodného programu celého veletrhu.

 

LIV představil off-road kolekci 2017

kolo
Ryze dámská značka LIV měla hned v úvodní den samostatnou prezentaci tří nových modelů, určených do terénu. A vlastní představení nemohl dělat nikdo jiný, než dámy z LIVu, které se na vývoji kol podílely.  Těšit se tak můžeme na XC fulla Pique, se zdvihy 120 mm a díky geometrii půjde o hravé a čiperné kolo. Co vzbudilo velkou pozornost, je vůbec první dámské enduro na trhu – v LIVu mu daly jméno Hail.  Díky zdvihům, kterými disponuje – 160 mm, můžete jít až na hranice svých jezdeckých možností.

HAIL

A ještě jedna pozitivní informace, i cenová politika chce povzbudit ženský trh, kola i přes svou výbavu, budou patřit v daném segmentu k těm levnějším. Již brzy přineseme podrobnosti od českého zastoupení, spol. Progresscycle.

 

GIRO – top model podle Jolandy Neff, novinka pro Katku Nash

GIRO II.
Americká značka GIRO je po léta předním výrobcem špičkových helem, ale také rukavic. O tom, že právě tento doplněk hodně ovlivní jízdní pocit, jste se přesvědčila jistě sama, stejně tak ale může být rukavička příjemným estetickým doplňkem. U Gira umí spojit obojí a co víc, plní i přání svých ambasadorů. A tak jsme se dozvěděly, že právě česká reprezentantka, Katka Nash, z týmu Luna (ten je spol. Giro sponzorován), se podílela na vzniku jednoho dámského modelu. Impulsem bylo to, že jí vyhovoval pánský vzor Rivet, ale firma se rozhodla přední světové bikerce vyjít vstříc a přizpůsobit tvar dámské drobné ruce: „Nejlepší musí mít to nejlepší“, vyjádřil se směrem ke Katce marketingový manažer u stánku Giro. A my byly moc hrdé…

GIRO I.

A nejoblíbenější barva a nejprodávanější model? Údajně je to ten, co vozí Jolanda…. To jsou ty šedivé s bílými puntíky, dámy…

 

Setkání se zlatou Jenny

_MG_8288

Veletrh Eurobike je o prezentacích, expozicích, obchodech, ale také o setkávání s hvězdami světové cyklistiky. Ať už jsou tu jako hosté u svých partnerských značek, dělají pro účastníky veletrhu autogramiády nebo se pak sami vmísí do davu a okukují zajímavosti a novinky, jako všichni ostatní.  V nabitém programu a mezi mnoha tisíci návštěvníků je to trochu o náhodě, ale my štěstí měly.  A dovolím si tvrdit, že největší.

uprava 1 photo MOJE

Krátkou návštěvou poctila veletrh Eurobike  čerstvá olympijská vítězka z horských kol, Jenny Rissveds, kterou mohli návštěvníci uvidět u stánku Scott. Je milá, krásná, usměvavá, plná energie a zdá se, že i zvládá v pohodě neskutečný zájem o její osobu.  Fotku pro DNK udělala velmi ochotně…na rozhovor si ale musíme počkat.

 

Women´s  Area – tam kola nehledej

women area maly
Když jsem zmiňovala, že rok od roku je znát větší zacílení na ženy, důkazem bylo i zajímavé místo, označené jako Women´s  Area. Tady to ale nebylo o kolech, oblečení či dámských cyklistických doplňcích. Sem mohla každá z nás zajít, krátce zrelaxovat v pohodlných křeslech, občerstvit se, popovídat nebo si nechat nalakovat nehty. Byly zde i upoutávky na akce pro ženy, konané na území Spolkové republiky, inspirace pro ty ostatní. Občas se tam zatoulal i nějaký muž, ale to se stane ;). Z pohledu organizace obřího veletrhu drobnost, ale velmi milá….

dres maly výřez

Autor: Kája P.
Foto: redakce DNK

 

 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková