Kateřina Nash suverénní vítězkou cyklokrosového poháru v Uničově

Přijela, viděla, zvítězila. Taková byla krátká závodní zastávka Kateřiny Nash, na domácí půdě.Na cyklokrosovém poháru neměla konkurenci.

Moravský Uničov byl dějištěm cyklokrosového poháru dospělých a zároveň republikovým mistrovstvím mládežnických kategorii. Mezi ženami kralovala Kateřina Nash (Luna Pro), která vyhrála s bezmála dvouminutovým náskokem.

Startovní pole žen postrádalo suverénku cyklokrosového poháru, Pavlu Havlíkovou, která spolu s týmovou kolegyní Nikolou Noskovou zvolila  start na EKZ Tour  ve švýcarském Eschenbachu.  Katka Nash tak měla cestu k vítězství poměrně hladkou, přestože se musela vypořádat s časovým posunem, na aklimatizaci měla necelých 40 hodin. Svou roli favoritky splnila do puntíku a na těžké a blátivě trati si přivezla do cíle téměř dvouminutový náskok.

Velké překvapení připravily dámy na dalších místech, druhá příčka patřila výborně jedoucí Martině Kuklové (Stevens – Emilio Sport), která se doposud v pohárových závodech nejlépe umístila na 9. místě. Podobně zaskočila další soupeřky i Kateřina Mudříková (CK Feso Petřvald), která připravila o bronzovou pozici úřadující mistryni české republiky, Martinu Mikuláškovou. Ta proťala cílovou pásku o 10 vteřin později, na čtvtém místě.

 

Pátá dáma letošních olympijských her byla středem pozornosti mezi  diváky i novináři.

 

Kateřina Nash si závod doma užívala a stejně tak i její fanoušci, kterých bylo podél trati víc, než je při pohárovém závodě žen zvykem.

„ Atmosféra tu dnes byla moc pěkná, divákům za povzbuzování děkuji, jsem ráda, že jsem zas po čase mohla závodit doma“, líčila bezprostředně po závodě Katka.

„ Únava je taková klasická, takže samozřejmě jsem s výsledkem moc spokojená.  Závod patří do kategorie C1 a tím, že se chystám na mistrovství světa, potřebuji dohánět body.  Je pravda, že jsem si neuvědomila, jak je to daleko od Prahy…teď mě čeká pět hodin cesty domů, do Prachatic. Tak jsem ráda, že pár dní nebudu muset cestovat“, dodala rodačka z Prachatic, kterou hned v pondělí čeká velmi příjemná společenská událost, na tamní radnici bude jmenovaná čestnou občankou města.

 

Katka Nash je velkou motivací pro nastupující generaci závodnic. Bronzová medailistka mistrovského závodu kadetek, Kateřina Hladíková (dcera bývalé reprezentantky Jany Jeřábkové – Hladíkové) si přála potkat se s Katkou v Uničově  na tréninku. To sice nevyšlo, ale společná fotka se povedla.

Výsledky:

1.Kateřina Nash (Luna Pro) 40:05 min
2. Martina Kukulová (Stevens – Emilio Sport) +1:53
3. Kateřina Mudříková (CK Feso Petřvald) +2:23
4. Martina Mikulášková (ČEZ Cykloteam Tábor) +2:33
5. Denisa Švecová (G.Benedikt Cyklošvec Želeč) +2:58

Kompletní výsledky  zde

 

Autor: Kája P.
Foto: Jan Brychta, J. Hladík

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková