Video představení: MODO XF 969

Další z našich testovaných kousků. Značka Superior ženám věří a tak dostaly svou dámskou řadu MODO. A letos ujíždí i na karbonu…

Jednou z velkých novinek značky Superior pro letošní sezónu je dámská modelová řada nesoucí označení Modo a její karbonová nabídka. Dosud jsme znaly řadu MODO jako sportovně laděné biky, s příchodem nových přírůstků do dámské divize značky Superior se tak mohou i závodně orientované bikerky směle pustit do boje s konkurencí. Stačí si jen dobře vybrat jeden z lehkých karbonových modelů, buď hardtail XP, anebo celoodpružený bike, nesoucí označení XF. 

MODO bike

V naší redakci zakotvil na testování právě zmiňovaný full MODO XF 969. Jde o maratonský zaměřený bike, s karbonovým rámem a hliníkovou zadní stavbou, postavený na 29“ kolech.

Zdvih sto dvacet milimetrů vpředu i vzadu, v kombinaci s velkými koly slibuje velkou výpomoc při zdolávání nerovností v terénu. Naopak možnost úplného zamčení vidlice RockShox Reba RL páčkou z řídítek a lockoutu zadního tlumiče Monarch RT3 zaručuje svižnou, dynamickou jízdu, kdy nepůjde nic z vydané energie nazmar.

Na kole najdete mix osazení Shimano řady Deore a SLX, kola jsou na pláštích Schwalbe, vepředu Rocket Ron, disponující dobrým záběrem a samočistící schopností, vzadu Racing Ralf, jehož vzorek je uzpůsobený na rychlost a malý valivý odpor.

Barva a zpracování v černém matu není prvoplánově ženské, ale temný rám rozsvítí tyrkysové logo a další nenápadné linky. Designéři vsadili na decentní volbu, díky které je velký prostor, aby vynikla sama jezdkyně a třeba její barevné oblečení.

Podívejte se na naše video představení biku, který naplní tužby maratonských i cross country jezdkyň a podrží vás i na leckterém lesním trailu.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková