Giro Rosa: Parádička Nikoly Noskové- 12.místo v poslední etapě a celkově 19!

Nejlepší v profi týmu Bepink, druhá v celkovém hodnocení kategorie do 21 let. Dvojnásobná česká šampionka se na Giro Rosa blýskla skvělým výkonem…

Nikola Nosková obsadila při své premiéře na nejdelším ženském silničním etapovém závodě Giro Rosa vynikající 19. příčku v celkovém pořadí a také získala velmi cenné druhé místo v kategorii závodnic do 21 let. Stala se zároveň nejlépe postavenou závodnicí svého teamu. V závodě, který vítězná Anna van Der Breggen absolvovala v čase 25:39:43 hod, ztratila na tuto olympijskou vítězku necelých 11 minut.

Nikola si zvládla v desetidenním etapovém závodě výborně rozložit síly. Předposlední etapa s rovinatým profilem nerozdělila závodní pole, jako etapy kopcovité, a tak Nikola v poklidu dojela na 43.místě, ve stejném čase jako vítězka.

19808010_10213397172874867_791804612_o

Závěrečná 124 km dlouhá etapa, skládající se z 11 ti zvlněných okruhů a jednoho výraznějšího stoupání, prověřila síly všech silničářek, peloton se výrazně nadělil, Nikola dokázala prodat své vrchařské schopnosti a dojela si pro famózní 12. místo.

“Jsem moc spokojená, ani jsem nevěřila, že budu moct ještě po devíti dnech bojovat s těmi nejlepšími. Jsem ráda, že to vyšlo a celkově jsem skončila v top 20.”, zhodnotila svůj výkon v závěru etapového závodu Nikola.

Odchovankyně trenéra Hollosiho přestoupila letos na jaře z domovského oddílu KC Kooperativa Jablonec n N., do profesionálního teamu Bepink Cogeas, s kterým se dostala na závody nejvyšší kategorie a kde ihned dosahovala velmi hezkých výsledků. Je vidět, že koncentrace pouze na silniční cyklistiku Nikole prospěla a my se můžeme těšit na to, co tato čerstvě dvacetiletá závodnice předvede v dalších závodech, a hlavně na mistrovství světa, které se uskuteční na konci září, v norském Bergenu.

Že by se urodila hvězda formátu Lady Kozlíkové či nástupkyně Martiny Růžičkové? Pro českou silniční cyklistiku by to bylo jen dobře….

 

NIKOLA
Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková