Kellys 2018 – na co se těšit

Desire, Vanity, ale také Clea, jsou dámská kola, která budou usilovat o vaši přízeň. Přesvědčte se, že stojí za to jim dát šanci…

Na konci léta se slovenská značka Kellys pochlubila svou novou kolekcí v krásném areálu zámku Hrotovice.  Prezentace byla tentokrát zaměřena pouze na kola, přestože doplňky pro cyklistiku má Kellys také velmi obsáhlou a lze říct, že vybaví cyklistu téměř od hlavy až k patě.  Cílem ale bylo představit co nejvíce modelů i jejich barevných variací, a tak kongresový sál a dvě venkovní terasy zaplavily závodní hardtaily, allmountain i e-biky nechyběly ani krossová kola a městská kola pro pohodové ježdění.

KELLYS

Největší pozornost směřovala k zcela novému systému zadního odpružení, na jehož vývoji pracoval slovenský tým konstruktérů několik let. Technický popis najdete na stránkách kolegů z mtbs, kteří měli v testu prototyp kola již s tímto novým čtyřčepem se zkrácenými horními vahadly. Tuto novinku bude Kellys osazovat na dvě modelové řady, sjezdové speciály Noid a také oblíbený trail bike Swag, který před rokem prošel naším testem.

DESIRE

Nás zajímala dámská sekce, kde se po letošní premiéře modelové řady DESIRE neočekávala pro příští rok k zásadní inovace. Pro ženy tu budou opět čtyři modely devětadvacetipalcové hardtaily, jejichž označení sestupnou číselnou řadou od 90 do 30 řadou vyjadřuje úroveň osazení. Hliníkové rámy disponují odpruženou vidlicí se 100 mm zdvihem. Změny pro příští rok jsou víceméně kosmetické, ale příjemné. Tou první jsou zajímavé barevné kombinace, v kterých si můžete kola Desire pořídit, tou druhou úprava ceny směrem dolů a to o rovnou tisícikorunu.

Nejvyšší model, vybeven sadou Shimano Deore je za 28 990,- Kč, nejlevnější z kvarteta Desire 30 je za 20 990,- Kč. 

DESIRE 90
DESIRE 90 - nejvyšší model bude pro r. 2018 ve výrazných barvách
DESIRE 70
DESIRE 70 sází na ověřenou kombinaci šedo-růžové.
desire 50
V tlumené šedo-modré, s oživením výrazné žluté barvy -takový je design DESIRE 50
DETAIL DESIRE 30
DESIRE 30 kombinuje pastelové odstíny starorůžové a fialové. Velmi povedený design

VANITY

O jeden model navíc, než je v řadě Desire, nabízí stálice v dámském portfoliu značky Kellys a tou je řada Vanity. Kola s charakteristicky prohnutou horní rámovou trubkou cílí na rekreační jezdkyně. Nejvyšší model Vanity 70 a další dva pod ním, 50 a 30, mají ve výbavě dva rozměry kol, 27,5 nebo 29“, v závislosti na velikosti rámu.  Naopak modely Vanity 10 a 20, kombinují rozměry 27,5“ nebo 26“ kol.

VANITY 70
VANITY 70 zaujme mnoha barevnými detaily
VANITY 50
VANITY 50 je kolo z cenové hladiny do 15 tisíc korun. Ve výbavě má trojpřevodník, který ocení zejména rekreační jezdkyně
CLEA KROSS
CLEA 30 - do města, do parku, k vodě...

Z nabídky pro každodenní rekreační cyklistiku jsme vybraly krossové kolo se sníženým standoverem. CLEA disponuje odpruženou vidlicí se zdvihem 63 mm, 24 rychlostmi. Kam s ní? Promo pro tento tip kola je jasné:  pokud máte ráda kolo jako prostředek k přepravě, může se stát vaším každodenním společníkem.

Těšte se s námi na podrobné představení a test některých vybraných modelů, včetně unisex modelů, po kterých se často ptáte. K tomu ještě jedna poznámka, příští rok už nehledejte závodní top model jménem Stage. Nyní budou závodní střely pod názvem Slage a to z důvodu registrace ochranné známky.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková