Daruj vlasy aneb “Vánoční překvapení”

Milý Ježíšku letos bych si přála…,,přála bych si toho hodně, ale hlavně takové to klišé, aby lidi byli na sebe hodní a pomáhali si…


Vánoce jsou časem štědrosti a to nejen mezi svými nejbližšími. V tenhle čas jsou srdce většiny lidí víc otevřená k problémům ostatních. Každý může nějak pomoci: potřebným, sociálně slabším, dětem bez rodin a nebo nemocným.

Jak my, tak Vy. A aby nezůstalo jen u slov rozhodla se jedna naše  “Dáma” z redakčního týmu podpořit projekt s krásnou myšlenkou, která prostě stojí za sdílení.

Jde o pomoc ženám, které  v důsledku léčby rakoviny přišly o své vlastní vlasy. A jak už obrázek prozrazuje, darovala ty své pro výrobu paruky s pravých vlasů.

Na první pohled může taková  paruka působit jako zbytečně luxusní a nákladná záležitost, ve skutečnosti ale umí dělat zázraky. Trpícím ženám v průběhu náročné léčby dodá nejen ztracené sebevědomí, ale i sílu, motivaci a vůli se zákeřnou nemocí bojovat.

Tak se nechte inspirovat a třeba najdete cestu a taky nějak pomůžete. Je jedno s čím a komu, ale kdy jindy než právě na Vánoce udělat ten svět trochu hezčí.

Tak šťastné a veselé 🙂

 

 

Katka Polívková