DNK tip na nákup. Podzim do růžova s přilbou Jester a bundou Strate

Tyhle dvě k sobě svedla náhoda, ale sluší jim to spolu. Něco víc o nich? Podívejte na krátké představení…

Podzim v přírodě hraje všemi barvami, od odstínů zlatavé až po karmínovou červeň, ale růžovou byste tam těžko hledaly. Přesto vám dnes nabízíme dva tipy na podzimní nákup. Přilbu Kellys Jester a pláštěnku Polaris. První produkt samozřejmě patří do celoroční výbavy, ale zároveň jde o spotřební zboží, které obměňujeme poměrně často. Navíc, v kombinaci se zářivou pláštěnkou vytvořila přilba Jester krásný komplet. Samozřejmě, že by to bylo málo zmínit jen barvu, jako spojující prvek, tak se na oba doplňky podíváme důkladněji.

Přilba Kellys Jester

helma Kellys Jester

Přilba Kellys Jester má na první pohled dvě přednosti. Cenu a pohledný design. Tu třetí zjistíte až při samotném osahání nebo přečtení recenze. Jde o váhu, která je ve vztahu k prvně jmenovanému parametru vynikající – přilba váží 250g.

helma Kellys Jester

Kellys Jester je vyrobená technologií in-mold, kdy je vnitřní výplň helmy během výroby vstřikována do plastové vnější skořápky, se kterou následně vytvoří kompaktní pevný celek. Díky tomu je pak helma odolnější při větším zatížení, resp. pádu.

helma Kellys Jester

Kellys Jester má 13 ventilačních otvorů, na přední části jsou tři z nich chráněny síťkou proti hmyzu. Černý lesk, taková je základní barva této mtb přilby, oživuje ji integrovaný štítek v zářivě růžové barvě a několik podobně odstínovaných aplikací. Štítek je odnímatelný, ale kromě toho, že odepnutí jde poměrně ztuha, helmě rozhodně sluší.

helma Kellys Jester

Jester má moderní hlubší tvar, samozřejmostí jsou antibakteriální výstelky. Velikost je universální, v rozpětí 52-57 cm, k bezpečnému a přesně vyladěnému utažení poslouží nový stahovací systém Head lock. Příjemným detailem je, že stahovací kolečko je vypodložené také měkkým antibakteriálním páskem, který zároveň brání v otlaku hlavy.

Přilba Jester patří do nejnižší cenové kategorie, pořídíte ji za 899 Kč, přesto má parametry helem o pár set korun dražších.  V nabídce je i v dalších třech barevných variantách, od velmi decentní černo šedé až po zářivě zelenou.

Více info o dostupnosti najdete na stránkách výrobce.

Bunda Polaris Strata

pláštěnka Polaris Strate

Nepromokavá bunda Strata od skotské firmy Polaris je nástupkyní obdobné bundy z loňské kolekce Aqualite Extrem. Je vyrobena z velmi lehkého materiálu, disponuje membránou Hydrovent s nepromokavostí do 8000mm, ochrání před větrem, je i dostatečně prodyšná.

pláštěnka Polaris Strate

Pro podporu výše uvedených vlastností má lepené švy, celorozepínací zip je překrytý, s praktickým poutkem, díky kterému snadno bundu rozepnete i v rukavicích. Ergonomický střih kopíruje ženské křivky, zároveň prodloužený zadní díl poslouží při jízdě za deště k částečné ochraně kraťasů.  

pláštěnka Polaris Strate
pláštěnka Polaris Strate

Bunda je vybavena řadou zdobných reflexních proužků, na zadním díle je pak skrytá malá kapsa, opět opatřená poutkem pro snazší rozepínání.

Díky použitému lehkému materiálu se může bunda úhledně svinout do malého balíčku a složit do zadní kapsy dresu nebo batůžku. Bunda se nabízí  od vel.34 do vel. 44, a ve dvou barevných provedeních, reflexní růžové a černé s tyrkysovým zipem a lemy. Za bundu zaplatíte 1790 Kč, informace o dostupnosti najdete na stránkách dovozce.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková