MS MTB Mont St. Anne 2019. Závod štafet zahájil šampionát, titul putuje do Švýcarska

Největší favorité potvrdili předpoklady a berou zlato. Český tým skončil na pěkném 8. místě

První sada medailí z 30. mistrovství světa horských kol patří Švýcarům, kteří obhájili svůj loňský titul v závodě štafet. Na start nastoupili v tom nejlepším složení: Joel Roth, Janis Bauman, Sina Frei, Jolanda Neff a Nino Schurter, což je předurčovalo k zisku titulu.

Nicméně cesta k němu nebyla úplně snadná, velkým konkurentem se ukázal tým Spojených států. Finišman Schurter vyrážel totiž téměř 20 vteřin druhý za Američanem Keeganem Swensonem. Švýcarský fenomén si s ním ale dokázal poradit a v polovině okruhu už se dostal do vedení.  Američané se radují ze stříbra, bronz získala pětice Francouzů.

Česká štafeta ve složení Ondřej Cink, David Zadák, Tereza Sásková, Jitka Čábelická a Jan Zatloukal dorazila v konkurenci 20 národních týmů se ztrátou 3:15 min. na osmém místě a vylepšila loňské třinácté místo ze švýcarského Lenzerheide. Nejlepším výsledkem Čechů ve štafetě zůstává stříbro z domácího šampionátu v Novém Městě na Moravě v roce 2016.

Jitka Čábelická byla reprezentačním trenérem postavená na předposlední úsek. "Projela jsem těžký pasáže dobře, ale chybovala jsem v jinejch. Nebylo to špatný, ale zase nic s čím, bych byla super spokojená.Těžká runda to byla, hodně se mění trať, bude si to chtít ještě do neděle pořádně najet," uvedla Jitka Čábelická, která třináctku nafasovala i do individuálního závodu.

Výsledky:
1. Švýcarsko (Roth, Janis, Frei, Neff, Schurter) 1:02:55 hod.
2. USA (Blevins, Amos, Batten, Courtney, Swenson) +0:16
3. Francie (Daniel, Martin, Ferrand Prevot, Lecomte, Sarrou) +0:28
4. Itálie (Avondetto, Vittone, Berta, Lechner, Braidot) +0:58
5. Kanada (Auclair, Woods, Areneault, Pendrel, Disera) +1:09

8. Česko (Cink, Zadák, Sásková, Čábelická, Zatloukal) +3:15

Kompletní výsledky ZDE 

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková