Kateřina Nash vyhrála šestý závod ToiToi Cup v Jabkenicích

Duel Nash versus Havlíková po dramatickém souboji ve prospěch závodnice amerického týmu Clif Pro…

Středočeské Jabkenice hostily předposlední letošní podnik cyklokrosového ToiToi Cupu. Kromě poměrně příjemného počasí si diváci tentokrát mohli užít i výjimečný souboj v kategorii žen – na startu se totiž objevila česká reprezentantka a především vedoucí žena SP Kateřina Nash.

Bylo zřejmé, že jí cestu k vítězství bude chtít znepříjemnit úřadující mistryně republiky Pavla Havlíková, otazník visel na formou skvělé bikerky Anne Terpstry, a také cyklistické universálky Nadji Heigl.

„Přijela-viděla-zvítězila“-tak by se dal popsat výsledek ženského klání, ale to by rozhodně nebylo férové vůči druhé ženě v pořadí. Katka Nash projela jako první cílem, ale cesta k tomu úplně jednoduchá nebyla, což potvrdila i sama vítězka. Dvojice Nash a Havlíková se odpoutala od zbytku pole, ale až v předposledním kole přišel nástup Katky v již zmiňovaném kopci, kde se dokázala Pavle vzdálit. Pak ale chybovala v překážce, což její soupeřka využila a téměř se jí dotáhla na kontakt. Nakonec je v cíli dělilo jen 6 vteřin.

“Pavla jela skvělý závod, bylo vidět, že jí sedí zrychlení za každou zatáčkou. Mně podobný tratě moc nesedí, mám raději větší kopce než roviny a zamotaný. Naštěstí tady byl jeden delší kopec, kde se vlastně rozhodlo. Věděla jsem, že je to jediná šance si vytvořit náskok,” uvedla Kateřina pro server Cyklokros.cz

 Pavla Havlíková je zkušená a také technicky vybavená závodnice. Na start se postavila s cílem porvat se o vítězství. “Katce seděl jeden dlouhý výjezd, mě zas klády, kde jsem měla výhodu já, protože jsem je vždy skákala a Katce se to moc nedařilo. Vždy jsem tam získávala pár metrů k dobru. Jenže ona jela dnes velice chytře, co nejvíce v háku, pak mi nastoupila právě v tom jediném výjezdu na trati. Ztratila jsem s ní těsný kontakt, který se jí podařilo udržet až do cíle. Mrzí mě to, dnes jsem se cítila na vítězství“, popsala dramatické momenty závodu.

Třetí místo putuje zásluhou Nadi Heigl do Rakouska, až čtvrté místo zbylo pro Nizozemku Anne Terpstru.

Závod kadetek byl opět kořistí Kateřiny Hladíkové, která letos nepoznala porážku. „I když mám zdejší trať nejradši ze všech, tak to bylo dneska dost těžké. Ze začátku se mě držela Vanda Dlasková (třetí v pořadí), dokázala jsem jí ujet až v průběhu druhého kola. Pro stříbro si dojela Eliška Hanáková.

Výsledky ženy:

1.Kateřina Nas, Clif Pro 0:40:06
2. Pavla Havlíková, KC Kooperativa Jabl.n.N. 0:40:12
3. Nadja Heigl, KTM Alchemist Racing team  0:41:00
4. Anne Tepstra, Ghost Factory Raccing  0:41:07
5. Tereza Vaníčková, IVAR CS- Author Team  0:41:17

Kompletní výsledky zde

 

Foto:Michal Červený

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková