Cinklo to! Jitka Čábelická s Tanjou Zakelj vybojovaly v druhé etapě bronz!

Druhý den a až na pódium vystoupala česko-slovinská dvojice na Cyprus Sushine Epicu….

V dnešní etapě dlouhé 60 km a s celkovým převýšením 1540 m se zadařilo česko-slovinské dvojici Čábelická -Zakelj, hájící barvy týmu GAPP System – Unior vybojovat pódium. Na vítěznou Annikou Langvad a Haley Batten ztratily v součtu 10 minut. Na druhém místě finišovaly dámy z Trek Factory teamu Emily Batty a Evi Richards. Defekt vyřadil z boje o lepší, než čtvrté místo další favorizované duo Courtney-Huck.

Dnešní nelehká etapa prověřila taktiku jednotlivých dvojic, čas se v cíli totiž sčítal. Co navíc, jednotlivé páry nemusely, jako například na Cape Epicu, jet vůbec společně a hlídat si vzájemný rozestup.

“Závod se vyvíjí úplně jinak, než když se jezdilo po jednom, dřív za to holky vzaly hned od startu, teď se celkem taktizovalo a dlouho jela větší skupina. Pro nás zatím asi dobrý, jely jsme s Tanjou více méně společně, ona mě hecovala, protože jela dneska líp. Mě se jelo hůř než včera, ke konci už to bylo trápení, byla to pěkná týmová práce. Ale čekají nás ještě dva těžký dny,“ zhodnotila pro server mtbs.cz v cíli závodu Jitka Čábelická.

Další dvojice Karla Štěpánová a Jana Czeczinkarová, jedoucí v národních barvách si musela kromě taktiky procvičit i morálku. Kája chytla v závodě defekt, která nešel opravit a tak musela v tempu výrazně zvolnit, místy jen běžet až k depu, kde kolo vyměnila. Holky nakonec skončily na sedmém místě, ale s půlhodinovou ztrátou.

I zítra na závodníky čeká  přes 60 km a nemalé převýšení, téměř shodné s dnešní etapou, ale jako “bonbónek”  čtrnáctikilometrové stoupání do 1200 m.n.m. s následným kamenitým singltrailem.

.

Foto: Jaroslav Svoboda

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková