Královská etapa a pro dvojici Čábelická – Zakelj opět pódium!

Opět skvělý výkon Jitky Čábelické, která se výrazně zasloužila o bronz v dnešní královské etapě

Třetí etapa kyperského Sunshine Epic měla oprávněně označení „královská“. Na jezdce čekalo náročných 63,5 kilometrů s převýšením 1.550 metrů.

Navíc, jak je u této etapy v posledních letech už zvykem, úsilí jezdců komplikoval déšť, silný vítr a nepříjemný chlad. Tohle počasí sedlo české reprezentantce Jitce Čábelické, která předvedla vynikající individuální jízdu. Navzdory defektu dokázala držet krok s předními týmy Specialized Racing a Scott – Sram a pro týmové hodnocení získala potřebný náskok několika minut na dvojici Trek Factory team Emily Batty a Evie Richards a v cíli spolu s Tanjou Zakelj mohly slavit další bronz.

“Zase jsme měli před etapou domluvu, že pokud se pojede někomu z nás dobře, tak odjede. Když se to pak začalo dělit, tak jsem jela. Nahoru jsem stoupala s Kate a s Erin, ale dolů mi to moc nechutnalo a holky mi ujely. Dojela jsem do cíle pátá, takže jsem spokojená. Měla jsem defekt, ale nestavěla jsem, protože mám vložku a trochu se to i zalepilo, takže jsem to riskla a udělala dobře. Tanja byla v cíli trochu zmuchlaná, ale jede dobře. Taky měla defekt. Mám z toho radost, vyhovíme si, probíráme taktiku,” vypověděla pro mtbs.cz Jíťa.

Suverénky Cyprus Sunshine Epic Annika Langvad a Haley Batten

Z vítězství se radovaly dámy z továrního týmu Specialized Racing, Annika Langvad s Haley Batten, opět vyhrály s velkým náskokem a upevnily si před závěrečnou etapou své průběžné vedení. Česko – slovinské dvojici patří zatím čtvrté místo.

Sedmé místo v etapě i v celkovém pořadí drží česká dvojice Karla Štěpánová s Janou Czeczinkarovou.

Zítřejší finále se odehraje na známé cross country trati uprostřed lesů Mantra tou Kampiou. Start žen je 9:30 hod a v 11:30 hod pak vyrazí na trať muži. 

Foto: Jaroslav Svoboda, mtbs.cz

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková