Jandová s Ševčíkovou skončily v hromadném pádu, zbylo jen zklamání

Hromadný pád vzal naději českým závodnicím na slušný výsledek….

Hromadným závodem kategorie do 23 let pokračoval dnes ve francouzském Plouaye evropský šampionát. V pelotonu čítajícím 70 závodnic jsme měly dvojí zastoupení: reprezentační dres si oblékly Petra Ševčíková a Veronika Jandová. Bohužel, obě české silničářky se hned v úvodu připletly do pádu poměrně větší skupiny a to pohřbilo jakékoliv naděje na slušný výsledek.

Obě mladé slečny, s nepříjemnými odřeninami sice naskočily do sedel, ale pronásledování ujíždějícího balíku je stálo hodně sil. Lépe si vedla Veronika Jandová, která si na konci okruhu peloton dojela, ale v momentě, kdy se vjelo do kopce, kontakt opět ztratila. Jenže v dalším kole se scénář opakoval a Veronika už zůstala odpojená. Statečně závod dokončila, ale až na 61. pozici, jako předposlední klasifikovaná.

„Úplně nevím, co hodnotit.„Hned v prvním kole jsme se ocitla ve smotku, který se pro mě stal klíčovým. Byly tam záblesky naděje, že se mi podaří vrátit se zpátky do balíku, ale už pak chyběla síla se udržet,“ sdělila Veronika smutně v cíli.

Petra Ševčíková už tolik štěstí a sil neměla, po pádu se í nepodařilo vrátit se do skupiny, jezdila osamoceně a následně byla ze závodu odvolaná. Ona, stejně tak, jako i sedm dalších závodnic mají u svého jména zkratku DNF. „Po technicky náročném sjezdu, ale na docela přehledném místě došlo ke nečekanému pádu. V tom momentě se mi naděje na dobré umístění rozplynuly. Potřebovala jsem pomoc mechanika a odstup byl tak velký, že to fakt nešlo se vrátit…,“ vysvětlila Petra své odstoupení.

Na zdolání 82 kilometrů, což byla délka mistrovského závodu kategorie U23 stačily vítězce 2 hodin a 15 minut. Rozhodovalo se ve spurtu zhruba třicetičlenné skupiny a zlato pro sebe vybojovala Italka Elisa Balsamo, juniorskou mistryní světa z r. 2016 z Doha. Stříbro putuje do Nizozemí zásluhou Lonneke Uneken, bronz si na krk pověsila závodnice z Dánska Emma Cecilie Norsgaard.

Kompletní výsledky zde

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková