Brýle Kellys Dice Photochromic

Kellys Dice v kostce: moderní tvar, špičková technologie, lehká váha a dobrá cena. A víte, proč jsme je (ne)testovaly?

Cyklistické brýle patří společně s helmou mezi základní a nezbytné doplňky, která by vás měly provázet na každé vaší vyjížďce. Nabídka sportovních brýlí, které nabízí základní ochranné funkce, ale také sofistikovanější technologie, je poměrně široká. Stejně tak i cenový rozptyl nabízeného zboží.

Vybírat se dá podle mnoha kritérií, a protože je na trhu opravdu obrovský sortiment, značky soupeří vzhledem, cenou i nabídnutými technologiemi. A uživatel zkouší, porovnává…

Slovenská značka Kellys nabízí vedle kol spoustu doplňků, nesoucí logo KLS. A mezi ně patří samozřejmě i cyklistické brýle. Z našich testů už znáte některé starší modely, dnes vám představíme produkt, který se pyšní Photochromic technologií – brýle KLS Dice.

KLS Dice Photochromic patří mezi uni sex model, s moderním tvarem skel, která jsou poměrně velká. Přesto ani dívky s drobným obličejem, nebo ty, které preferují spíš subtilnější zorníky, nemusí nutně hledat jinou variantu. Brýle totiž pěkně na obličej sednou, jen si musíte ohlídat kompatibilitu s vaší stávající helmou. 

Model KLS Dice Photochromic využívá speciální polykarbonátová skla, která obsahují molekuly schopné reagovat barevnou změnou při styku s UV zářením. Tento materiál dokáže navíc stoprocentně filtrovat UVA, UVB i UVC záření a současně je vybavený povrchovou úpravou antiwater, antiscratch a antifog.

Kellys Dice Photochromic mají obruby z materiálu Grilamid TR 90. Jde o velmi lehký, pružný a odolný polyamid, pro který je charakteristická nízká hmotnost ale zároveň i vysoká pružnost a pevnost, což vylepšuje komfortu při jejich nošení. Konce ramínek jsou z vnitřní strany pogumovaná, což zlepšuje nošení, respektive usazení brýlí. Nosník je ze silikonové směsi, dostatečně široký a není nastavitelný.

Kellys Dice Photochromic mají vyměnitelná skla, jedno je čiré, druhé zrcadlové. Výměna není nijak složitá, obruby se skládají ze dvou částí, horní a dolní, z kterých se sklo jednoduše vycvakne.

Skla u brýlí jsou tvarovaná do oblouku, pokryjí většinu zorného pole a současně chrání oči i před odspodu odlétajícími nečistotami. O ventilaci se starají dva malé podélné horní otvory, které pouštějí pod brýle jen tolik vzduchu, který pomůže, aby se skla nezamlžovala.

Vše je uloženo v praktickém ochranném obalu, kde najdete i látkový pytlík a čistící kapesníček.

Na pohled nijak subtilní vzhled brýlí ve vztahu k váze klame, Kellys Dice Photochromic váží 25 gramů. Cena je 2990 Kč.

Informace o dalších modelech i dostupnosti KLS Dice najdete na stránkách značky Kellys.

Tentokrát jsme pro vás brýle Kellys Dice Photochromic netestovaly. Důvod někoho z vás už zanedlouho jistě potěší-nepoužité je totiž zařadíme do našeho DNK Adventního kalendáře. A koho by zajímaly uživatelské dojmy, přečíst si můžete zde, v lese i na silnici totiž v brýlích jezdili kolegové ze spřáteleného serveru mtbs.cz.

Kája Polívková on Facebook
Kája Polívková